Süleyman Soylu yine mi istifa edecek? Erdoğan konuşurken verdiği tepki kulisleri karıştırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt ziyareti sırasında bir konuşma yaptı. Orada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun verdiği görüntüler akıllara yine "İstifa mı edecek" sorusunu getirdi.

Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, " TÜİK randevu vermiyor. Bu da küplere biniyor. Devletin kurumlarının sana hesap verme sorumluluğu yoktur. Onlar hesabı sadece Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlara verirler. Ben istediğim zaman bu birimlerden bilgileri alırım." şeklinde eleştirdiği sırada yaşananlar kameralara yansıdı.

SÜLEYMAN SOYLU DA LÜTFİ ELVAN GİBİ ALKIŞLAMADI

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini salondaki herkes alkışlarken  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun alkışlamaması dikkatlerden kaçmadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevi sırasında Lütfi Elvan'da geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın sözlerini alkışlamamış ve kısa süre sonra 'affını' istemişti. 

SÜLEYMAN SOYLU'NUN İLK İSTİFASI OLMAYACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, koronavirüs salgınını önlemek için 10 Nisan gecesi 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklamanın yaklaşık 2 buçuk saat önce yapılması ve marketlerde yaşanan "izdiham" görüntüleri nedeniyle aldığı istifa kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dönmüştü. 

12 Nisan 2020 tarihinde istifa eden Soylu'nun kararını duyurmasından yaklaşık 2 buçuk saat sonra Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen, "Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir" açıklamasıyla istifanın kabul edilmediği duyurulmuştu.