Süreci hızlandırmak için kanun teklifini Emine Erdoğan'a anlattı

Süreci hızlandırmak için kanun teklifini Emine Erdoğan'a anlattı

AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Türkiye Çevre Ajansı kurulması teklifinin yasalaşma sürecini hızlandırmak için farklı bir yol izledi. Özboyacı, teklifini AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a anlattı.

AKP’nin genç milletvekillerinden Selman Özboyacı, Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu ile birlikte imzaladığı Türkiye Çevre Ajansı Kurulmasına Dair Kanun Teklifini 12 Ekim’de TBMM’ye sundu. Teklif, tali komisyonlarda henüz görüşülmese de 20 Ekim’de esas komisyon olan Çevre Komisyonu’nda kabul edilerek raporu hazırlandığı için Genel Kurul’da görüşülmeyi bekliyor.

Meclis işleyişi bakımından hızlı sayılacak bir işleyişle teklif Genel Kurul’a sunulmasına rağmen, AKP’li Selman Özboyacı, Emine Erdoğan ile de görüşerek teklifi hakkında bilgi verdi. Zaman zaman çevre konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Emine Erdoğan ile görüşmesini Twitter hesabından paylaşan Özboyacı’nın verdiği bilgiler şöyle:

HANIMEFENDİ BİZİ KABUL EDEREK TEKLİFİMİZİ DİNLEDİ

“Sayın @EmineErdogan Hanımefendi bizi kabul ederek Türkiye Çevre Ajansının Kurulmasına dair kanun teklifimizi dinledi. Çevre Ajansı, Türkiye’nin Sıfır Atık hedefine giden yolda en önemli kilometre taşlarından biri olacak.”

MASKESİ DİKKAT ÇEKTİ

Paylaşılan fotoğrafta Emine Erdoğan’ın taktığı özel maske ile sehpa üzerinde bulunan “Ata Tohumu” kitabı ve Cumhurbaşkanlığı’nın 2018 yılında yayınladığı “Afrika Yemek Kültürü” kitapları dikkat çekti.

dd57072c-a741-4367-82cd-46ede19fe9d3-w.jpgopera-anlik-goruntu-2020-11-27-125600-abone-ankahaber-net.png73990814-2948-4868-a7d7-e297a7d63f7a-w-1.jpg