Taşcıer, o iddiaları yanıtladı: "Komplo teorisinde mantık aranmaz da..."

Taşcıer, o iddiaları yanıtladı: "Komplo teorisinde mantık aranmaz da..."

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, hakkında çıkan, "COVID-19 aşısının zorunlu olmasıyla ilgili kanun teklifi verdi" şeklindeki iddiaların gerçek olmadığını belirtti.

CHP Milletvekili Gamze Taşçıer, hakkındaki iddiaları cevapladı.  "Benim COVID-19 aşısının zorunlu olmasıyla ilgili ne dün, ne bugün verilmiş bir kanun teklifim yok" diyerek iddiaları yalanlayan Taşçıer, "Henüz Faz-3 çalışmaları dahi tamamlanmamış bir aşının zorunlu olmasını ifade etmek zaten akla ve bilime aykırıdır. Komplo teorilerine değil, bilime inanın" dedi.

Kendisi hakkında ısrarla bu tür iddiaların öne sürülmesini ve koronavirüsün çıkışını 1 yıl önceden bildiğini iddia edenlere  cevap veren Taşçıer, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Israrla benim COVID-19 virüsünün çıkışını bir yıl önceden bilip bununla ilgili kanun teklifi verdiğim gibi bir deli saçması dolaşıyor. Komplo teorisinde mantık aranmaz da, bu kadar uçuk olması hayret verici. Yine de açıklamış olayım, teklifim çocukluk dönemi aşılarıyla ilgili..."

AKP'ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Mehmet Ali Önel, "CHP’li vekil Gamze Taşcıer, Nisan 2019'da TBMM'ye zorunlu aşı yasa teklifi veriyor. Teklifte; zorunlu aşıyı reddedenlere bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilmesi isteniyor. O tarihte henuz Pandemi yok! Bu yasa nerden aklına gelmis acaba!" diyerek söz konusu iddiayı gündeme taşımıştı.