Tekkedeki amiral zamanında FETÖ soruşturması mı geçirdi?

Tekkedeki amiral zamanında FETÖ soruşturması mı geçirdi?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda Tuğamiral olduğu iddia edilen ve tekkede cübbeli-sarıklı fotoğrafları ortaya çıkan amiralin Deniz Lisesi’nde FETÖ soruşturması geçirdiği iddiasında bulunuldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda Tuğamiral olduğu öne sürülen ve tekkede cübbeli ve sarıklı fotoğrafları ortaya çıkan amirale ilişkin tartışmalar devam ederken; çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Oda TV'de yer alan habere göre, tekkedeki amiralin Askeri Lisede eğitim görürken (1983-1987 yılları arasında) FETÖ soruşturması kapsamında hakkında işlem yapıldığı iddia edildi.

 

PİKNİKLERE KATILMIŞ


İddiaya göre, FETÖ'cü öğrenciler tarafından düzenlenen pikniklere katılan Cübbeli Amiral hakkında okul yönetimi tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma sonunda da bu durum bazı öğrencilerin disiplin notlarına yansıdı.

CEZA VERİLMEDİ


Okul yönetiminin soruşturduğu öğrenciler arasında Cübbeli Amiral'de yer aldı. Ancak, soruşturma sonunda Cübbeli Amirale ne ceza verildi ne de disiplin notu düşüldü. Ancak bu soruşturmayla ilgili evraklar öğrencilerin dosyasında yer aldı. Cübbeli Amiral'in Deniz Lisesi’nde FETÖ soruşturması geçirdiğine dair bilginin geçtiğimiz yıllarda hem Milli Savunma Bakanlığı’na hem de Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildiği de vurgulandı.