Ticaret Bakanlığı'nın logosunun altında züccaciyecilerin toplantısında dansöz oynatıldı

Ticaret Bakanlığı'nın logosunun altında züccaciyecilerin toplantısında dansöz oynatıldı

Ticaret Bakanlığı, bakanlık logosunun kullanıldığı Züccaciyeciler Derneği organizasyonunda dansöz oynatılmasının desteklenmesininsöz konusu olmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün sosyal medyada ve bazı basın-yayın organlarında sektörel bir derneğin yemek organizasyonuyla ilgili bazı görüntülerin yer aldığı ve bu görüntülerin Bakanlıkla ilişkilendirilmeye çalışıldığı belirtildi.

Bahsi geçen yemek organizasyonu ve ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığınca desteklenmesinin "kesinlikle söz konusu olmadığı" vurgulanan açıklamada şöyle devam edildi:

"Ticaret Bakanlığının 'yemek organizasyonu ve eğlence' gibi bir desteği bulunmamaktadır. Adı geçen derneğin kendi inisiyatifiyle düzenlediği anlaşılan, Bakanlığımızla ve Bakanlığımızın verdiği desteklerle hiçbir ilgisi bulunmayan söz konusu etkinliğinde ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığı ile ilişkilendirilmesinin maksatlı olduğu değerlendirilmektedir"

İnceleme başlatılacak
Açıklamada, Bakanlığın onayı ve bilgisi dışında Bakanlık logosunu kullananlar hakkında da gerekli idari incelemelerin başlatılacağı bildirildi.

Antalya'da bir otelde düzenlenen züccaciyeciler etkinliğinin gala gecesinde dansöz oynatıldığına ilişkin görüntüler yer almıştı. Etkinlikte Ticaret Bakanlığı'nın logosu kullanılmıştı.