TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan HDPlilere destek!

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan HDPlilere destek!

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi ardından oturma eylemi yapan HDP'lilere destek için ziyaret etti.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesine sonrası oturma eylemi yapan HDP'lilere destek ziyaretinde bulundu.

"Birlikte mücadele edeceğiz, bu birlikte mücadele bugünden sonra daha da büyüyecek. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın" diyen TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın açıklamaları şu şekilde:
 
"Bu ülke bugünki gibi faşizan iktidarları, otoriter yönetimleri tarihinde çok gördü. Ama hepimiz biliyoruz tarihin çöp sepetinde. Biz buradayız, mücadele eden, direnen halkımızla birlikteyiz.

Bu ülkenin halkları iktidarın bütün baskılarına karşı mücadeleyi büyütecek hepimizin hak ettiği, yaşamayı hak ettiğimiz eşit, özgür, barış içinde yaşayacağımız bir ülkeyi mutlaka kuracağız. 

Bugünleri de ileride güzel günlerde kötü birer anı olarak hatırlayacağız ama asla unutmayacağız. Bu halka uygulanan bu zulmünde hesabını mutlaka vereceklerini ifade etmek istiyorum. Arkadaşlarımızla, yoldaşlarımızla burada birlikteyiz."