TTB Merkez Konseyi, mahkeme kararıyla görevden alındı

TTB Merkez Konseyi, mahkeme kararıyla görevden alındı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması talebiyle açılan davada hakim, merkez konseyini görevden aldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması için açılan dava sonuçlandı. Mahkeme, merkez konseyini görevden aldı.

AVUKATLAR TALEBİN REDDİNİ İSTEDİ

Duruşmaya görevden alınmaları istenen TTB Merkez Konseyinin üyeleri ile avukatları katıldı. Hakim, bu duruşmada dosyanın karara bağlanacağını söylemesi üzerine avukatlara söz verdi. Avukatlar, başsavcılığın TTB Merkez Konseyinin görevden alınması talebinin reddedilmesini istedi.

TTB MERKEZ KONSEYİ YÖNETİMİ DÜŞTÜ

Kararını açıklayan hakim, TTB Merkez Konseyi yönetiminin düşürülmesine hükmetti.TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TTB İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, Genel Sekreter Vedat Bulut, görevden alınmasına hükmetti.

TTB'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

TTB'den yapılan açıklamada karara tepki gösterilirken şu ifadelere yer verildi:

"Siyasi iktidar eliyle egemen kılınmak istenen hukuksuzluk rejimi bir meyvesini daha vermiş; Türk Tabipleri Birliği’ni hedef alan davada, bir yıldan bu yana süregelen hukuksuzluklar silsilesi Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması ile sonuçlanmıştır.

Altını kalın çizgilerle çiziyoruz:

Türk Tabipleri Birliği için dünden bugüne değişen hiçbir şey yoktur. Merkez Konseyi karar temyizde kesinleşene kadar görevinin başındadır.

Eşitlik yoksa, özgürlük yoksa, demokrasi yoksa, adalet yoksa, sağlık yoksa; mücadele haktır!

Ve mücadele, Türk Tabipleri Birliği'nin adıdır!"

ekran-goruntusu-2023-11-30-200117.png