TÜGVA Başkanı belgeleri resmen itiraf etti: Belgeleri sızdırmış ifşa ediyor

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılarak iddialara ilişkin "Belgeleri sızdırmış, kendine yedek yapmış ve ifşa ediyor." diyerek belgelerin doğrulunu kabul etti.

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılarak iddialara ilişkin "Belgeleri sızdırmış, kendine yedek yapmış ve ifşa ediyor." diyerek belgelerin doğrulunu kabul etti. 

Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılarak sorularını yanıtladı.

Gazeteci Metin Cihan'ın ifşa ettiği belgeler arasında doğru bilgiler olduğunu da kabul eden Eminoğlu, "Yıllar sonra ifşa eden zihniyet, bunların taktiği ve uygulaması. Biz her konuda her açıklamayı yaparız. Hiçbir konudan çekinmiyoruz. Türkiye bir hukuk devletidir. Hepsine biz varız diyoruz." dedi.

DÜN “SAHTE BELGELER” DEMİŞTİ, BUGÜN İSE “SIZDIRILAN BELGELER” DEDİ

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, ifşa edilen belgeler hakkında açıklama yaptığı videoda “Kaynağı belli olmayan, oluşturulmuş sahte belgeleri paylaşıp TÜGVA hakkında iftira ve linç kampanyası başlattı” demişti.

Eminoğlu, sözlerine “Yurtdışında durup, masa başında oluşturulmuş sahte belgeleri, hazırlanması birkaç saat sürecek kumpas ve asılsız excel dosyalarını paylaşmak yerine varsa ellerinde belge buyursun getirsin ülkenin savcılarına teslim etsinler.” İfadeleriyle devam etmişti.

Bugün ise gazeteci Cüneyt Özdemir’in programına katılan Eminoğlu, "Belgeleri sızdırmış, kendine yedek yapmış ve ifşa ediyor." ifadelerini kullandı.

Eminoğlu’nun bir gün arayla yaptığı açıklamalarda söz konusu belgeler için önce “sahte belge” demesi sonrasında ise “sızdırılan belgeler” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

GAZETECİ MUSTAFA HOŞ'TAN TEPKİ

Mustafa Hoş, sosyal medya hesabından Eminoğlu'nun belgeler hakkındaki açıklamalarını "dün tügva belgeleri sahte diyordu. bugün içeriden alınan/sızdırılan diyor. bir çok açıdan inanılmaz bir yapıları var. ama çoğu insanın yapamayacağı bir şekilde insanın gözünün içine baka baka çok rahat yalan söylüyorlar." ifadeleriyle eleştirdi.

m-hos.jpg