Tunceli'nin Komünist Başkan'ı Fatih Mehmet Maçoğlu hangi ilde aday olacak?

Tunceli'nin Komünist Başkan'ı Fatih Mehmet Maçoğlu hangi ilde aday olacak?

Tunceli'de Komünist Başkan olarak parmakla gösterilen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Gerçek Gündem'e konuştu.

Fatih Mehmet Maçoğlu ile ilgili dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaşılmış, gazeteci Ferit Demir, SMF üyelerine dayandırdığı kulis bilgisinde, Maçoğlu'nun 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde batıdaki bir ilçeden başkan adayı olacağını aktarmıştı.

fatih-mehmet-macoglu-maden-projesi-ekoloji.webp

SMF OLARAK NEREDE ADAY GÖSTERİLECEĞİNE KARAR VERİLMEDİ

Tuncelili 'Komünist Başkan' Maçoğlu, bu iddia hakkında açıklama yaptı. Maçoğlu, bir dönem daha belediye başkanlığı yapacağını belirterek, SMF olarak nerede aday gösterileceğine karar verilmediğini belirtti.

kapak-130740.jpg

ADAY OLACAĞI YER YAKINDA BELLİ OLACAK

Başkan adaylığına partisiyle birlikte karar verileceğini söyleyen Tunceli Belediye Başkanı, batıdan bir ilçeden de mevcut başkanlık görevini yürüttüğü Tunceli'den de aday olabilme ihtimalinin olduğunu aktardı. Aday olacağı yer için anket sonuçlarını değerlendireceklerini de ekledi. Ayrıca aday olacağı yeri yakın bir zamanda açıklayacağını söyledi.

malkocoglu-16-9-1553720131.webp

FATİH MEHMET MAÇOĞLU KİMDİR?

Komünist Başkan olarak tanınan Maçoğlu, 20 Aralık 1968 tarihinde Tunceli'nin Ovacık ilçesinde doğdu.

Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Çemberlitaş köyü'nde Alevi Zaza bir ailede doğdu. İlköğrenimini Ovacık YİBO'da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. Meslek yaşamına 1989 'da Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı. 1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde görev yaptı.

Fatih Mehmet Maçoğlu'nun asıl mesleği laborantlıktır.

2007 yılından 2014 yılına kadar Tunceli Devlet Hastanesi'nin Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalışan Maçoğlu, 2014 Yerel Seçimleri'nde Ovacık Belediye Başkanı oldu.

Asıl olarak SMF üyesi olan Maçoğlu, partisinin seçim yeterliliği olmadığı için TKP'den aday oldu.

Maçoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı oldu.