Turgut Altınok hakkında yeni gelişme

Turgut Altınok hakkında yeni gelişme

Hakkında İçişleri Bakanlığı'nca soruşturma başlatıldığı iddia edilen yerel seçimlerde AKP'nin Ankara adayı olan Turgut Altınok bu konu hakkında konuştu.

AKP-MHP'nin Ankara adayı olarak 31 Mart'ta gösterdiği Turgut Altınok, İçişleri Bakanlığı'nın kendisi hakkında soruşturma başlattığına dair iddialara yanıt verdi.

31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı olarak yarışan eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kampanya dönemindeki harcamaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma başlattığına yönelik iddiaları yalanladı.

X hesabından açıklama yapan Altınok, kendi aracının da kampanya ekibinin aracının da yakıtlarının belediye bütçesinden karşılanmadığını öne sürdü.

"YALAN VE İFTİRALARLA ŞAHSIM VE PARTİM YIPRATILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR"

Altınok'un açıklaması şöyle:

"Bazı basın yayın organlarında İçişleri Bakanlığı’nın seçim dönemine yönelik hakkımda soruşturma yaptığı iddiaları asılsızdır. Büyükşehir Belediye başkan adaylığım döneminde ne kendi aracım ne de benimle birlikte kampanyamda çalışan arkadaşlarımın araçlarının akaryakıtlarının belediyeden karşılandığı iddiaları kesinlikle doğru değildir. Yalandır, iftiradır. Adaylık sürecimde tüm araçlarımızın akaryakıtları özel bir akaryakıt istasyonundan temin edilmiş, ücreti de ödenmiştir. Bu tür yalan ve iftiralarla şahsım ve partim yıpratılmaya çalışılmaktadır. Kamuoyunun yanıltılmasını önlemek amacıyla bu açıklama hasıl olmuştur."

 

ekran-goruntusu-2024-06-19-222240.png