Türk Sağlık Sen Samsun Şubesinde MHP krizi: Toplu istifalar olabilir

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesinde MHP krizi: Toplu istifalar olabilir

Türk Sağlık Sen Samsun şubesinde, 21 Kasım'da yapılacak olan kongrede MHP krizi yaşanıyor.

YURT GAZETESİ- Türk Sağlık Sen Samsun şubesinde, 21 Kasım'da yapılacak olan kongrede MHP krizi yaşanıyor. Edinilen bilgiye göre, MHP Samsun İl yönetiminin Türk Sağlık Sen'in  başkanlıķ seçimlerine müdahale ettiği ve duruma tepki gösteren sendika üyeleri, bu  anti demokratik uygulamaların bir an önce son bulmasını ve siyasi partilerin sendika seçimlerine müdahil olmamamasını talep ediyor. 


MHP'nin, Samsun Türk Sağlık Sen'deki bu tutumunun amacı ise aday ve mevcut başkanın muhalif olmasından kaynaklı olduğu dile getiriliyor. 


MHP Samsun İl yönetiminin başkanlıķ seçimlerine müdahale girişimi ile başlayan sürece tepki gösteren üyeler yapılan uygulamanın anti demokratik bir uygulama olduğunu siyasi partilerin sendika seçimlerine müdahil olmaması gerektiğini ve uygulamanın devam etmesi durumunda Türk Sağlık Sen Samsun şubesinde, istifa krizlerinin yaşanacağı ifade ediliyor. 


Sendikaya üye olan her bireyin aday olma hakkı bulunduğunu dile getiren üyeler, böylesi antidemokratik uygulamaların ancak 3. dünya ülkelerinde olabileceğini ifade ediyorlar. 21 Kasım da yapılacak olan seçimler öncesi MHP  yönetiminin kendi adaylarını ısrarla göstermesi dahilinde binlerce kişinin sendikadan istifa edeceğini iddia eden üyeler; "Bizler siyasi partinin göstereceği adayı değil, kendi özgür irademizle bizi yönetecek başkan ve yönetim kurulunu seçmek istiyoruz" dediler.