'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası ile ne kadar bağış toplandı? İşte toplanan bağış miktarı...

'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası ile ne kadar bağış toplandı? İşte toplanan bağış miktarı...

'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası tüm TV kanalları ile ortak bir canlı yayında gerçekleşti. Peki Türkiye Tek Yürek bağış kampanyasında ne kadar yardım toplandı? İşte, deprem yardım kampanyası bağış miktarı...

Kahramanmaraş depremleri, 11 ili yıkıcı şekilde etkiledi. Bölgede yaşayan vatandaşlara ve bölgeye yardım amacıyla tüm kanallar 15 Şubat akşamı Türkiye Tek Yürek kampanyasını ekrana getirdi. AFAD ve Kızılay'da toplanan toplam bağış tutarı ise merak ediliyor.

TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINDA NE KADAR BAĞIŞ TOPLANDI? 

Kampanya süresince telefonla bağlanarak yapılan bağışlarda 115 milyar 146 milyon 528 bin lira, SMS ile yapılan bağışlarda ise 9 milyonun üzerinde SMS ile milyonlarca lira toplandı.

KILIÇDAROĞLU BİR MAAŞINI BAĞIŞLADI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; ‘Türkiye Tek Yürek Kampanyası Ortak Yayını’na telefon ile bağlandı.

Programa telefonla bağlanmak isteyenler olduğunu belirterek fazla vakit almak istemediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Herkes imkanları dahilinde bir şeyler yapıyor. Ben de imkanım dahilinde bir maaşımı daha bağışlıyorum. Kampanya dolayısıyla sizlere çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Hepimize sabır diliyorum" şeklinde konuştu.

AKŞENER: BEN VE EŞİM BİRER MAAŞIMIZI BAĞIŞLIYORUZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben ve eşim birer maaşımızı bağışlıyoruz. İnşallah bundan sonra da yardımlarımız sürecek. Allah böyle acı yaşatmasın. Ölmüşlerimize rahmet, kalanlarımıza baş sağlığı diliyorum." dedi.

BABACAN VE EŞİ BİRER MAAŞINI BAĞIŞLADI

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kendisi ve eşi Zeynep Hanım adına birer maaşını bağışladı. Babacan "Hep beraber millet olarak bu zorluğu aşacağız. Kendim ve eşim Zeynep adına birer maaşımı bu kampanya için bağışlıyorum. Allah beterinden saklasın." dedi.

ŞENTOP BİR MAAŞINI BAĞIŞLADI

Daha önce 3 aylık maaşını bağışlayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise bir aylık maaşını daha bağışladı.

ERDOĞAN CANLI YAYINA BAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, "Ülkemizden KKTC'den Azerbaycan'dan 213 TV 512 radoyonun ortak yayınında bizleri takip eden kardeşimlerimizi saygıyla selamlıyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimiz anında harekete geçti. Fevkalede bir mücadele ile arama kurtarma ve yardım çalışmalarını başlattık, devam ediyoruz. Enkaz altında tek bir insanımızı bırakmayacağız. Enkaz kaldırma ve şehirlerimizin yeniden kurulması için çalışmalara başladık. Amacımız 1 yıl içinde yıkılan her binanın yerine yeni konutları vatandaşlarımıza teslim etmektir. Kabine Toplantısında 135 milyon 589 bin liralık yardım topladık. Bu yükün altından kalkacağız " dedi.

"İnşallah enkaz altında tek bir vatandaşımızı bırakmayacağız" diyen Erdoğan, "Ben halkımdan bir yıl müsaade istedim. Bir yıl içerisinde biz bu konutları tamamlayacak ve sahiplerine teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TANSU ÇİLLER'İN BAĞIŞ MİKTARINI SÖYLEMEDEN KAPATMASI GÜNDEM OLDU

Yayına eski Başbakan Tansu Çiller'de katıldı. Bir kadın ve anne olarak konuşma yaptığını belirten Çiller, "Çıplak eller ile enkazın birçok kazıntısını atan, toprağını kazarak birbirine ulaşması, çözüm üretebilmesi o kadar etkileyici ki büyük bir güç bu birliktelikler. Bizim bunu aşacağımızı düşünüyorum, biliyorum. Bu güç benim umudum oldu umarım milletimin de umudu olacaktır." dedi.

Çiller, bağış miktarını açıklayamadan telefon kapandı. Sosyal medyada Çiller'in yardımda bulunmadığı iddia edildi. Çiller Trend Topic oldu.

Programın sunucularından Nazlı Çelik bir süre sonra duruma açıklık getirdi. Çelik, "Yaptığı meblağı açıklayacağı esnada bağlantı kesilmişti. Söylemek istediği bir kaç cümleyi iletemediğini belirtti. Sayın Çiller bu kampanyaya 1 milyon TL bağışta bulunduğunu açıkladı." ifadelerini kullandı.