Türkiye’nin deprem gerçeği! Deprem uzamanı “tarih tekerrür edecek” diyerek uyardı

Türkiye’nin deprem gerçeği! Deprem uzamanı “tarih tekerrür edecek” diyerek uyardı

Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'nin acı bir gerçeği olan deprem konusunda 3 noktayı işaret ederek bağıra çağıra uyardı.

Türkiye'nin deprem ülkesi olduğu yaşanılan acı deneyimlerle tekrar tekrar akıllara geliyor. Ancak yetkililerin bu konuda somut adımlar atmaması yaşanacak yeni felaketler ve o felaketlerle birlikte yaşanacak yıkımı da beraberinde getiriyor.

ekran-goruntusu-2023-02-06-185111.png

Prof. Dr. Naci Görür de deprem konusunda hem topluma hem yetkililere seslenmeye devam ediyor. Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, deprem olma olasılığı olan yerleri açıkladı. Görür, 3 noktayı işaret ederek "Tarih yine tekerrür edecek" dedi.

ekran-goruntusu-2023-02-06-185140.png

"TARİH TEKERRÜR ETMESİN DİYE BAS BAS BAĞIRIYORUZ"

Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda bir kez daha uyarı yaptı. Naci Görür, İstanbul için sık sık uyarıda bulunduğunu hatırlatarak, "Siz tarihten ders almazsanız, gerekeni yapmazsanız tarih tekerrür eder, aynı hataya bir defa daha düşersiniz. Biz tarih tekerrür etmesin diye bas bas bağırıyoruz." dedi.

ekran-goruntusu-2023-03-20-174734.png

"MARMARA'DA TEDBİR ALIN DİYORUZ"

Görür, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunu 6 Şubat depremlerinden önce de söylüyordum. Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin. Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek."

ekran-goruntusu-2023-02-08-110725.png

3 BÖLGEYE DİKKAT ÇEKTİ

Şu anda bizim en çok endişe ettiğimiz bir yer Tunceli yöresi, yani Erzincan-Bingöl Karlıova arası. Burası deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir boyuta gelmiş artık.