Üç ayrı IBAN verilip bağış toplanıyor... YÖK Başkanı'nın babasına özel kampüse cami!

Üç ayrı IBAN verilip bağış toplanıyor... YÖK Başkanı'nın babasına özel kampüse cami!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın babası Muhammed Emin Saraç için yaptırılacak camiinin karşılanması amacıyla bağış kampanyası başlattığı öğrenildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın geçtiğimiz günlerde vefat eden babası Muhammed Emin Saraç için üniversite kampüsünde cami yaptırmaya karar verdi. Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Karar, “Cami, direkt YÖK'le ilintili bir kuruluş yerine başka kuruluşlarca yaptırılabilirdi” tartışmalarını beraberinde getirdi.


 
7 bin 500 kişilik, üç katlı cami için üç ayrı IBAN numarası verilip bağış kampanyası da başlatıldı. Şahin, cami inşaatı için hayırseverlerin yardımlarını beklediğini açıkladı. Saraç'ın babası için yaptırılacak cami ve kültür merkezi için hafriyat töreni de düzenlendi. Törene Vali Ozan Balcı, AKP Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı AKP'li Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı AKP'li Erol Duyum ve İl Müftüsü Abdullah Pamuklu katıldı. Rektör Şahin, yapılacak cami ve kültür merkezini tanıttı.


 
İki yıl içinde bitmesi planlanan caminin kot altında kalan iki katı öğrencilerin faaliyetleri için kullanılacak. Adına üniversitede cami yaptırılan din alimi Muhammed Emin Saraç, Erbaa'da doğmuştu.

284888-1200x1455.jpg