Uğur Dündar: FETÖ’cü polisler şimdi nerede?

Uğur Dündar: FETÖ’cü polisler şimdi nerede?

Usta gazeteci Uğur Dündar Halk Arenası'nda, ailesiyle yurt dışına çıkış tarihlerini saptıran ve iftiralar atan FETÖ'cü polislerle ilgili savcıya kritik bir soru yöneltti. Dündar, mahkum ettirdiği ancak Yargıtay'daki FETÖ'cüler sayesinde ceza almaktan kurtulan FETÖ'cü polislerin şimdi ne yaptıklarını sorarak, "Bu FETÖ'cüler şimdi FETÖ ile mücadele ediyor olmasın sayın savcı?" dedi.

Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası bu hafta İzmir Seferihisar’da gerçekleşti. Ortadoğu uzmanı YURT yazarı Hüsnü Mahalli, televizyon habercisi İrfan Değirmenci ve CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın konuk olduğu programda, Uğur Dündar gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

O POLİSLER ŞİMDİ NE YAPIYOR?

"Savcıdan rica ediyorum. o konuşmam hala duruyor Youtube’da. Bana ve aileme iftiralar atan, yurtdışına çıktığımız tarihleri saptırarak algı yaratan polisleri mahkum ettirdim. Ama Yargıtay’daki FETÖ’cüler tarafından bozuldu. Savcıya soruyorum. Bizimle uğraşan FETÖ’cüler şimdi neredelerdeler? Bu FETÖ’cüler şimdi FETÖ ile mücadele ediyor olmasın sayın savcı?”

AKP’Lİ BELEDİYELER SALON VERMİYOR

"Bana zaman zaman mesajlar geliyor. Sahil bölgelerinde program yapmak kolay Anadolu’ya gelin diyorlar. Anadolu’da gidemediğimiz yer yok. Halk Arenası’nı yapmaya gittiğimizde AKP’li belediyeler parasıyla bile salon vermiyorlar. Soma faciasından sonra programı sokak arasında yapmak zorunda kaldık. Ama hayatımın en güzel programlarından biri oldu. Yer altında çalışanları ışığa çıkardık."

HALK ARENASI HEPSİNİ GERİDE BIRAKTI

"Bir son dakika haberi vereyim. İzlenme oranlarının ölçümlerini yapan şirketler var. Şu anda üç haber kanalının izlenme oranı Halk Arenası kadar değil. Sen de haber yoksa ilgi de yok. Sen halktan gerekleri sakladığın sürece halk sana kırmızı kart gösterir. O kanalları iktidara hizmet için kullanırsan halk da seni seyretmez. Bu kadar basit."

"FETÖ İLE YAN YANA ANILMASINI HAKARET KABUL EDİYORUM"

Uğur Dündar, konuklara “Anket olarak soruyorum. Sözcü okuyorsunuz, yazarlarını takip ediyorsunuz. Siz Sözcü’nün FETÖ’cü olacağına ihtimal veriyor musunuz” diye sordu. "Hayır karşılığını alan Uğur Dündar, "Bu kadar" dedi ve ekledi: İsmimim FETÖ ile yan yana anılmasını hakaret kabul ediyorum.