Ümit Özdağ, 15 Temmuz'da MHP'de neler yaşandığını anlattı: "Devlet Bahçeli'nin özel kalemine telefon ettim"

Ümit Özdağ, 15 Temmuz'da MHP'de neler yaşandığını anlattı: "Devlet Bahçeli'nin özel kalemine telefon ettim"

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gün MHP'de neler yaşandığını anlattı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sinan Ateş suikastına değinen, MHP'nin kendisine yönelik atfettiği suçlara yanıt veren Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye de giderek şu ifadeleri kullandı:

"SOYLU, İÇİŞLERİ BAKANI OLDUĞU SÜRECE SUÇLA GERÇEK MÜCADELENİN OLMASI MÜMKÜN DEĞİL"

"Süleyman Soylu, AK Parti dışında siyasi parti çalışması da yaptı. İstanbul ve Ankara’da ekipler oluşturuldu, beyin fırtınaları yaptı. Şu anda tansiyonu düşürdüler o konuda. AKP de bunun farkına varmış durumda. Süleyman Soylu, Türkiye’de İçişleri Bakanı olduğu sürece hukuk devletinin ve suçla gerçek mücadelenin olması mümkün değil."

"KORKUM, TETİKÇİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

"Benim korkum tetikçinin öldürülmesi. Olayı kapatmak, seviyesini düşürmek, gerçek azmettiricilere ulaşılmasını engellemek ve olayı düşük seviyede faillerle “tamam dosya bu kadar” diyerek kapatma çabası muhakkak olacaktır. Şu anda bunun üzerine çalışıldığından yüzde yüz eminim. Bu bir siyasi cinayettir."

"BENİM HİÇBİR İSTİHBARAT KURULUŞU İLE BAĞLANTIM OLMADI"

"Rahmetli Türkeş’in, Devlet Bahçeli için söylediği şekli ile benim hiçbir istihbarat kuruluşu ile bağlantım olmadı. Yerli ve Milli Katil Kim? Pankartına kim tepki gösterebilir? Katilleri destekleyen tepki gösterebilir. Katledilen pusu kurulan Sinan Ateş’i seven herkes bunu destekliyor. Bu sorunun cevabını bütün Türk halkı istiyor. Bu sorunun cevabının verilmemesini isteyenler de gerçeğin ortaya çıkmamasını isteyenler de bunu tepki gösteriyorlar."

"DEVLET BAHÇELİ'DEN ŞU AÇIKLAMAYI YAPMASINI BEKLERDİM"

"Ben, Devlet Bahçeli’den de şu açıklamayı yapmasını beklerdim, “Allah rahmet eylesin, bizim evladımızdı. Kim onu bu pusuyla öldürttüyse Allah belasını versin. Çocuklarının bakımını eğer aile kabul ederse MHP üstlenecek, ben kişisel olarak üstleneceğim” demeliydi. Bir rahmet bile dilemedi."

"SALAK MISINIZ OĞLUM SİZ?"

"Bana da FETÖ'cü diyorlar. Biz salağa salak deriz. Salak mısınız oğlum siz? Ümit Özdağ’dan FETÖ'cü mü çıkaracaksınız. Hadi canım sen de! 15 Temmuz gecesi ben dediğim için o bildiriyi yayınladınız siz. Devletin kayıtlarında var. Bahçeli’nin özel kalemine telefon ettim. Yoksa açıklama yapmıyorlardı. Selçuk Özdağ ile konuştuktan sonra yaptım. Selçuk Özdağ da bunu Meclis’te açıkladı. 'Ümit Özdağ beni aradı, FETÖ'cü darbe bu direnin' dedi. Ben de biz direniyoruz, siz de açıklama yapın diye kendisinden ricada bulundum."