Ümit Özdağ'dan kendisini ve partisini hedef alan Devlet Bahçeli'ye afişli yanıt

Ümit Özdağ'dan kendisini ve partisini hedef alan Devlet Bahçeli'ye afişli yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli, Sinan Ateş suikastıyla ilgili Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ı "katili biliyoruz" sözleri üzerinden hedef almıştı. Özdağ'dan yanıt geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sessizliğini bozdu.

Bahçeli, sessizliğini bozarken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı da Ankara'da sokak ortasında öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili olayın yaşandığı günlerde yaptığı "Hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz ..." sözleri üzerinden hedef aldı.

"İSTİHBARAT FOSİLİ"

Bahçeli, "Adına Zafer denilen yenilmiş ve casusların şebekesine dönmüş, marjinal bir partinin ümitsiz vakası, 'hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz' açıklamasıyla Cumhuriyet savcısının görev alanına giren bir açıklamada bulundu. Bu istihbarat fosiline bildiklerini sormak, şerefli Türk savcılarının ana görevi olduğunu burada hatırlatmak, gereğinin yapılmasını istemek hem çağrım hem görevimdir. Şimdi de parti binalarına 'yerli ve milli katil kim' afişi asacak kadar küçülüp yerin dibine geçtiler." dedi.

"SİS PERDESİ KALDIRILMALI"

Ümit Özdağ'dan Bahçeli'nin bu çıkışının ardından dikkat çeken bir paylaşım geldi. Özdağ, parti binalarına astıkları "Yerli ve milli" katil kim?" sorusunun yer aldığı afişin fotoğrafını paylaşarak şu notu düştü:

"Zafer Partisi Genel Merkezi-PKK ile iltisaklı uyuşturucu satıcılarına öldürtülen Sinan Ateş cinayeti üzerindeki siyasi sis perdesi kaldırılmalı."