Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na açık çağrı: "Bir şartla destekleriz..."

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na açık çağrı: "Bir şartla destekleriz..."

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, hangi koşulda CHP'ye destek verebileceğini açıkladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, TBMM'de yaptığı basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yaklaşan seçimlerle ilgili konuşan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Özdağ şunları söyledi:

"BU İLKELERİ DESTEKLERSENİZ BİZ DE SİZİ DESTEKLERİZ"

"PKK artıklarından, FETÖ iltisaklılarından ve saray rejiminin kurucularından kaybedeceğiniz oyun çok daha fazlasını Atatürk'ün koyduğu ilkelere bağlı ve milli, üniter, laik devleti benimseyen yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edeceksiniz. Bu ilkeleri desteklerseniz Zafer Partisi olarak biz de sizi destekleriz"

"FETÖ ARTIKLARINI ETRAFINIZDAN UZAKLAŞTIRIN"

"Sayın Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün partisinin Genel Başkanı olduğunuzu, Atatürk'ün koltuğunda oturduğunuzu hatırlayın ve bu bahsettiğim PKK artıklarını, saray artıklarını, FETÖ artıklarını etrafınızdan uzaklaştırın. Ayrıca Parlamenter demokrasiye geçiş belgesi adında yayınlamış olduğunuz belgede 1921 Anayasasından hareket ettiğinizi açıklamışsınız. Bunun devleti yeniden kurmak olduğunu siz de biliyorsunuz. Ancak, Atatürk devleti doğru temeller üzerine kurmuştur. Atatürk'ün kurduğu devleti sorgulamak, hiç kimsenin haddi değildir. Bu Atatürk'ün kurduğu partinin hiç haddi değildir, olmamalıdır."

3 PARTİ OLARAK CHP'YE DESTEK

"Eğer bunları yaparsanız, PKK artıklarından, FETÖ iltisaklılarından ve saray rejiminin kurucularından kaybedeceğiniz oyun çok daha fazlasını Türkiye Cumhuriyetine, Atatürk'e sadık, Atatürk'ün koyduğu ilkelere bağlı ve milli, üniter, laik devleti benimseyen yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edeceksiniz. Bu ilkeleri desteklerseniz biz de sizi destekleriz. Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz de da benim aracılığımla sizi destekleyeceğini ifade ettiler."