Ümit Özdağ'ın Zafer Partisi en çok oyu hangi partiden alıyor? Kılıçdaroğlu ve Erdoğan ikinci tura kalırsa Zafer Partisi ne yapacak?

Ümit Özdağ'ın Zafer Partisi en çok oyu hangi partiden alıyor? Kılıçdaroğlu ve Erdoğan ikinci tura kalırsa Zafer Partisi ne yapacak?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hangi partiden kendilerine ne kadar oy geleceğini açıkladı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Oğuzhan Uğur'un yönettiği Youtube kanalı Babala TV'de 'Mevzular Açık Mikrofon' programına konuk oldu. Siyaset Meydanı'nı anımsatan programda gazeteciler İbrahim Haskoloğlu, Özlem Gürses, Mehmet Akif Ersoy, Bahar Feyzan, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun oğlu Salih Gergerlioğlu gibi isimler de yer aldı.

Programda Ümit Özdağ diğer partileriden Zafer Partisi'ne ne kadar oy geleceğini oranları vererek açıkladı. Özdağ şöyle dedi:

EN ÇOK OY GELEN PARTİ AKP

"Hem cumhur hem millet ittifakının, deva ve geleceğin katılmasıyla ak millet ittifakının yanlışlarını ortaya koyuyoruz. Bizim stratejimiz bütün partilerden oy almaz, alıyor muyuz alıyoruz. Şu anda yüzde 8 oy civarındayız. Adlığımız oyun yüzde 30'u AKP'den yüzde 15'i MHP'den yüzde 17,5'i CHP'den yüzde 7,5'i İyi Parti'den."

KILIÇDAROĞLU MU ERDOĞAN MI?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olası bir cumhurbaşkanlığı seçimi yarışında ikinci tura kalması halinde kime destek vereceklerini de belirten Özdağ, "Türkiye'nin Erdoğan'ı aşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.