Ve seçim tarihi belli oldu! Erdoğan, tarih vermeden seçim tarihini açıkladı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihini, tarih vermeden açıkladı. Erdoğan'ın konuşmalarına göre seçim 14 Mayıs 2023'te yapılacak.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA YAŞANACAK SEÇİM"

"Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi tarihi kılan budur. Hiçbir seçimimiz kolay olmadı. Her seçime büyük bir mücadele ile azim ile gayret ile hazırlandık. Allah'a şükür her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık."

"ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA DÜŞECEK"

"Enflasyonun inşallah önümüzdeki aylarda yüzde 50'lere yüzde 40'lara 30'lara doğru hızla düştüğünü hep beraber göreceğiz."

"YETER SÖZ DE KARAR DA MİLLETİNDİR"

"Adnan Menderes'in dediği gibi 'Yeter söz de karar da milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz. Türkiye Yüzyılını başlatacağız. Milletimiz, 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, altılı masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına, müstemleke heveslilerine yeter diyecektir."

ALTILI MASA ADAYIYLA İLGİLİ SÖZLER

"İpi 10 ayrı kişinin elinde kukla bir cumhurbaşkanı üzerinden ülkeyi idare etmeyi istiyorlar. Devletin başı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başındaki kişi fiilen altılı masanın emir eri gibi davranacak. Projesi, çapı belli olmayan bir meçhul adaya kim olduğuna bakmadan tıpış tıpış sandığa gidip oy vermeleridir. Öyle diyor ya... CHP'nin kodlarında bu var. Peki ötekilere ne oluyor? Durmuş saat bile iki kez doğruyu gösterir derler. Her hafta bir yenisini eklediği krizleriyle, ayak oyunlarıyla, milletimize bir çeşit siyasi deja vu yaşatıyor, eskiden bu işlerin nasıl yürüdüğünü hatırlatıyorlar. Eski Türkiye'yi bilmeyen gençlere siyasetin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak gösteriyorlar." 

SEÇİM TARİHİNİ, TARİH VERMEDEN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, seçimin 14 Mayıs’ta yapılacağını tarih vermeden açıkladı. “Milletimiz 73 yıl sonra 6’lı Masa’ya aynı gün yeter diyecektir” ifadesini kullanan Erdoğan Demokrat Parti'nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerini hatırlattı.