Veli Ağbaba ve Osman Gökçek arasında tansiyon yükseldi! Meclis'te İmamoğlu kavgası: "Hırsız, trol çocuğu, baban neden görevden alındı..."

Melih Gökçek'in AKP'li milletvekili oğlu Osman Gökçek, Meclis'te İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. Meclis'te tansiyon yükseldi. CHP'li Veli Ağbaba, Gökçek'e sert sözlerle karşılık verdi.

Meclis'te ‘Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif’ görüşülürken tansiyon yükseldi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AKP iktidarına enflasyon üstünden eleştiri yaparken "O büyük ekonomisti bir susturun her şey düzelir. Manipülasyon ustasısınız. Bir tek sizin suçunuz yok. Salatalık tutarları arttı suçlu kim salatalık. Bir düşman daha vardı kim kuru soğan ne yaptınız? Soğan depolarını bastınız.  Millete 3 liradan dolar bozdurdunuz dolar oldu 30 lira fakat bir tane AKP’li vekil dolar bozdurmadı. Tek adam düzenini yıkın her şey düzelir. İsraftan vazgeçin. Bakanlar illerde minibüsle geziyorlar. Geçen Malatya’ya gitmiş bakanın biri. Nasıl gitmiş? Özel uçakla. Yolsuzluğu hırsızlığı şatafatı bırakın." dedi.

"ERGEN TROLÜ"

Bu sözlerinin peşinden AKP sıralarından Osman Göçek, Ağbaba’nın lafını kesti. Ağbaba kendisine laf atan Osman Gökçek’e, "Karşımda bir troll çocuğu var troll çocuğuyla muhatap olmuyorum ben. Trollük yapma. Ergen trolü. Sen trolsün" yanıtını verdi.

ROMA GEZİSİ TBMM'YE TAŞTI

Bunun peşinden kürsüye çıkan Osman Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gazetecilerle birlikte yaptığı Roma ziyaretini hedef aldı. Gökçek, İmamoğlu’nun gezisinde harcanan paranın İstanbul halkının cebinden çıktığını iddia etti.

"İSRAF YOK ORTADA"

Gökçek’in sözlerinin peşinden Meclis’te tansiyon iyice yükseldi. Gökçek’in peşinden söz alan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, "Değerli dostlar yanıt verecekmiş gibi gelip oraya buraya saldırınca haklı olamıyorsunuz. Sabaha kadar anlatırız mesele yok. İmamoğlu Roma’ya gitti. Sizin gibi yandaşları seçmedi. 37 gazeteci seçti hiç birinin yandaşlık aidiyeti yok. Özel uçakla gidilmedi Türk Hava Yolları’nın uçağıyla gidildi. Niye gidildi oraya? Avrupa oyunlarının anlaşması imzalandı. Bunlarla övünün. Bu 2037 Dünya Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılması için çok önemli. Orada 1 gece kaldılar. Bir akşam yemeği yediler. Olimpiyat komitesi yemek verdi onu yediler. İsraf yok ortada" diye konuştu.

"KİM MİLLETVEKİLLİĞİNDEN ZENGİN OLUYORSA HIRSIZDIR"

Ardından Ağbaba yeniden kürsüye çıkarak, Osman Gökçek’e, "Ben isim vermedim. Omsan sen  niye alındın? Melih Gökçek istifa etti. Neden istifa etti? Oğlunu milletvekili yaptınız. Neden İstifa etti. Ankara’yı parsel parsel sattığı için istifa ettirdiniz. Senin baban 1984’ten beri devlet memuru. Keçiören Belediye Başkanlığı yapmış. Milletvekilliği yapmış. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış. Beyaz TV’yi hangi parayla aldı. Spor kulübünü hangi parayla aldı. Kim milletvekilliğinden zengin oluyorsa hırsızdır. Konuşurken haddini bileceksin. Ben bu yaşta servet sahibi olmuşsun gelmiş yemek lafı ediyorsun. Hodri meydan Veli Ağbaba’nın da mal varlığı araştırılsın, senin de araştırılsın, babanın da araştırılsın. Olur mu?" ifadelerini kullandı.

Ağbaba’nın sözlerinin peşinden Gökçek yeniden söz hakkı istedi. Oturumu yöneten MHP’li Celal Adan, "Sayın Gökçek çıktı, suçlayacak bir takım ifadeler kullandı. Bunun üzerine ne söyleyecek" dedi.

"BABAN NEDEN GÖREVDEN ALINDI? YOLSUZLUK YAPTIĞI, FETÖ'CÜ OLDUĞU İÇİN"

Tekrar kürsüye çıkan Gökçek, bu kez de Ali Mahir Başarır’ı hedef aldı. Göçek’in peşinden kürsüye gelen Başarır, " Veli bey konuşurken sus trol dedi. Osman söz aldı. Demek ki sen bir trolsün Osman. Sen üstündeki ceketin bile hesabını verebilir misin? ‘Beyaz TV’yi ben bu hale getirdim’ valla Mehmet Ali Birand’ın kemikleri sızlar senin zekandaki bir adamın o kanalı bu hale getirmiş… Bak kardeşim sende biraz utanma olsa bir milletvekilinin eşini çocuklarını ağzına almazsın. Benin eşim de çocuklarım da helal ekmek yiyor. Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi? Sen milletvekiliysen arkadaşlarına en büyük hakaret. Senin baban neden görevden alındı biliyor musun? Yolsuzluk yaptığı için FETÖ’cü olduğu için. Siz daha Ankara’daki bir parka yatırılan paraların hesabını vermemiş bir ailesiniz. Ama sizde utanma filan yok. Daha bu seçimden önce çıkmışsın ‘Baba aramızda kalsın kazanıyoruz’ Siz ama kirli para kazanırsınız. Seçim filan kazanamazsınız. Size sesleniyorum bu kirli aileyi yanınızdan paklayın. Töhmet altında kalıyorsunuz." diye konuştu.