‘Vurun CHP’ye!’ dedi ve o yazar CHP’ye desteğini açıkladı…

‘Vurun CHP’ye!’ dedi ve o yazar CHP’ye desteğini açıkladı…

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar, “CHP’yi eleştirin de eleştirin. CHP’ye vurun da vurun! Nasıl olsa Erdoğan/AKP iktidarına gücünüz yetmiyor” dedi. Kongar, “Bana gelince, demokrasiyi ve hukuk devletini yeniden kuracağı için CHP’yi destekliyorum ve desteklemeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Emre Kongar, “CHP’yi eleştirin de eleştirin. CHP’ye vurun da vurun!  Nasıl olsa Erdoğan/AKP iktidarına gücünüz yetmiyor. Hiç olmazsa, böylece şimdilik kendinizi tatmin eder, ‘bütün suç CHP’nin diyerek teselli bulursunuz” diye yazdı. Kongar, CHP’yi desteklediğini belirtti.

Emre Kongar, ‘Vurun CHP’ye!’ başlıklı yazısında, “Tehlikesi yok; terör örgütüne üye olmadan yardım ettiğinizi veya cumhurbaşkanına hakaret ettiğinizi iddia ederek kimse sizi hapse atmaz. Havası var; CHP’ye yönelttiğiniz eleştiriye göre, solda veya sağda istediğiniz konuma yerleşir, entel görünürsünüz.  Modaya uygun; herkes yapıyor, siz de yapın!” dedi. Kongar, özetle şunları kaydetti:

“Demokratlık konusunda eleştirin: İsterseniz, “Çok demokrat, fazla müsamahalı, parti içinde bile disiplin yok” deyin... İsterseniz tam tersini söyleyin; “Demokrat görünümlü ama aslında otoriter, parti içinde bile demokrasi yok” deyin.

Genel çizgi konusunda eleştirin: İsterseniz, “Sol parti, Türkiye’de seçmen çoğunluğu sağda, asla iktidar olamaz” deyin. İsterseniz, tam tersini söyleyin; “Sağdan oy istiyor, sağa açılıyor, bu yolla iktidar olamaz” deyin.

Devlet konusunda eleştirin: İster, “Üniter devletten yana, baskıcı ve faşizan” deyin. İster tam tersini söyleyin; “Federasyonu savunuyor, bölücü” deyin.

Mezhep konusunda eleştirin: İster “Alevicilik yapıyor” deyin. İsterseniz tam tersini söyleyin; “Alevilerin haklarına yeterince sahip çıkmıyor” deyin.

‘SİZİN GÜCÜNÜZ YETSE BİLE…’

Genel Başkanı eleştirin: İsterseniz, “Çok efendi, İskandinav ülkelerinde iyi olur ama bizim millete yaramaz” deyin. İsterseniz tam tersini söyleyin; “Partililerini de, seçmeni de dinlemiyor, kendi dediğini bastırıyor” deyin.

Milletvekili adaylarını eleştirin: İsterseniz, “Solcular tasfiye edildi, çok sağcı” deyin. İsterseniz, tam tersini söyleyin; “Fazla solcu liste” deyin.

Sonuç olarak:  CHP’yi eleştirin de eleştirin. CHP’ye vurun da vurun!  Nasıl olsa Erdoğan/AKP iktidarına gücünüz yetmiyor. Sizin gücünüz yetse bile dalkavuk havuz medyası sesinizi duyurmuyor.”

Kongar, yazısının sonunda, “Bana gelince, demokrasiyi ve hukuk devletini yeniden kuracağı için, çocuklarımıza ipotek koyan eğitimi çağdaşlaştıracağı için CHP’yi destekliyorum ve desteklemeye de devam edeceğim” dedi.