Yazar Azra Kohen'in İsrail-Filistin açıklaması ortalığı karıştırdı

Fi, Çi ve Pi serisinin yazarı Azra Kohen'in Filistin hakkında sarf ettiği cümleler büyük tepki topladı.

Ünlü yazar Azra Kohen'in sosyal medyadan peş peşe yaptığı açıklamalar, takipçilerinin tepkisini çekti. Tepkilerin ardından yaptığı diğer açıklamalar ise yine herkesi şaşırttı.

İsrail'in, Gazze'de sivillerin sığındığı Refah Kampı'ndaki çadırları bombalamasının ardından dünya genelinde hem bireysel hem de toplumsal eleştiriler arka arkaya geliyor. Bu süreçte kimi devletler bu duruma karşı çıkıp Filistin devletini tanırken kimileri de İsrail'in yanında saf tutmaya devam ediyor.

İsrail'in son saldırıları dünya genelinde büyük tepki toplarken, yazar Azra Kohen'in Refah konusunda yaptığı açıklamalar ise tepki çekti.

"ÇOCUKLARI BOMBA BÖLGESİNE VİDEOLARINI ÇEKMEK İÇİN KOYAN İĞRENÇ YARATIKLAR"

Ünlü yazar bir takipçisine verdiği yanıtta, "çocukların kurtarılması için her gün dua ediyorum onları bomba bölgesine videolarını çekmek için koyan o iğrenç yaratıklardan kurtarılmaları için..." ifadelerini kullandı.

İşte, Azra Kohen'in o sözleri...

s-cc28e250fd570dda7538fc067444117082fbfb08.webp

'Filistin'le ilgili söyleyeceğim her şeyi zaten söyledim. Defalarca. Bir daha söyleyeyim: Kendi yavrusunu bombanın atılacağı megafonla 3 saat önceden duyurulan ve bas bas çağırılan yere götürüp bombanın atılacağı yere oturtup köşeye geçip videosunu çekebilecek içerikte olan herkesin yok olmasını diliyorum!

Ve o çocukların kurtarılması için her gün dua ediyorum onları bomba bölgesine videolarını çekmek için koyan o iğrenç yaratıklardan kurtarılmaları için... İnsan analiz kabiliyeti olan çekilen bir videonun koşullarını analiz edecek içerikte bir varlık olmalı. Olanı olduğu gibi görmenizi dilerim. Yavrusunu koruyamayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor!'

"KENDİ SOYUNU KORUYAMAYAN ULUS"

s-7a53fb84aee5ccf94fd15915ab227cd424a71d9c.webp

Kohen'in bu süreçte bazı takipçilerine verdiği yanıt da dikkat çekti. Yazar Kohen, savaş sürecine ilişkin 'Filistin'in de İsrail'in de davranışlarını tamamen yanlış buluyorum' diyerek sürece bakış açısını dile getirdi.

s-0fac3c4e5dbaa2b92828ceb6fbeca92bc2e95549.webp

"BENİM ATA SOYADIM SARIZEYBEK"

Azra Kohen, tepki çeken bu sözlerinin ardından açıklama da yaptı.

'Bir kere benim ata soyadım Sarızeybek. Ben müslüman bir ailede doğmuş, büyümüşüm. Anne olduğum için bütün dünyadaki çocuklara dil, din, ırk ayrım etmeden zaten inanılmaz yüce duygular besleyen ve bu duygulardan dolayı da çok ciddi yürek sancısı çeken biriyim. Verdiğim tepki video çekebilmek için çocukların istismar edilmesine yol açanlara verdiğim tepkidir. Sayıları çok fazla. Çünkü sosyal medyada biz paylaşalım diye öldürülmüş olan çocuklar var. Ben annelere bir kelime bile etmedim. İsrail devletini affedilemez buluyorum. Farklı bir görüşte olduğumu kimse söyleyemez'