"Yeter, söz milletindir" sloganını Erdoğan'dan 20 gün önce söylemişti...

"Yeter, söz milletindir" sloganını Erdoğan'dan 20 gün önce söylemişti...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Demokrat Parti'nin seçimlerde 73 yıl önce kullandığı sloganın 29 Aralık 2022'de de tekrarlandığı ortaya çıktı. O söz Erdoğan kullanmadan 20 gün önce de kullanıldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ocak 2023 tarihindeki parti grup toplantısında, Altılı Masa'da bulunan Demokrat Parti'nin "Yeter, söz milletindir" sözleriyle seçim tarihi işaret etmişti. 

Erdoğan, "Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletindir' diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Sözü de kararı da geleceğini de tayin hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, bu müstemleke heveslilerine 'yeter' diyecektir" ifadelerini kullanmıştı.

"BİZDEN ÇALMAYA KALKTI, DUVARDAN ATLARKEN YAKALADIK"

Demokrat Parti ise Erdoğan'ın kendi sloganlarını kullanmasına tepki göstermiş, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal son olarak dün yaptığı açıklamada "Erdoğan o sözü bizden çalmaya kalktı, duvardan atlarken yakaladık" demişti.

HEM 73 YIL ÖNCE HEM DE ERDOĞAN'DAN 20 GÜN ÖNCE SÖYLENDİ

Öte yandan Erdoğan'ın Demokrat Parti'nin seçimlerde 73 yıl önce kullandığı sloganın 29 Aralık 2022'de de tekrarlandığı ortaya çıktı.

Erdoğan, bu sözü söylemeden tam 20 gün önce, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında hapis ve siyasi yasak kararı çıktıktan sonra Saraçhane buluşmasında Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal "Yeter, söz milletindir" ifadeleriyle iktidara tepki göstermişti.