Yiğit Bulut, Arınç'ı eleştireyim derken Erdoğan'ı hedef aldı! Paylaşımını hemen kaldırdı

Yiğit Bulut, Arınç'ı eleştireyim derken Erdoğan'ı hedef aldı! Paylaşımını hemen kaldırdı

Yiğit Bulut, gece yarısı sosyal medya hesabından Kozmik Oda paylaşımı yaptı. Ancak, Arınç'ı eleştireyim derken 'farkında olmadan' Erdoğan'ı hedefe alınca paylaşımını kısa sürede sildi.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, TÜSİAD'a yönelik salvosunun ardından bu kez Kozmik Oda üzerinden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı hedef aldı. 13 yıl önce Kozmik Oda'da yapılan aramayı eleştiren Bulut, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazım var arşivde duruyor!! Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazdım adeta yalvardım!! Bu giriş sonrası kaç kahramanımız deşifre oldu ve şehit edildi! Buna sebep olanlar hala nasıl onur timsali gibi konuşuyor!! TC’nin hesabı kimsede kalmayacak!

 

Yiğit Bulut gece 00.57'de yaptığı bu paylaşımı kısa süre sonra ise sildi. Yapılan yorumlarda Bulut'un bu paylaşımıyla Arınç'ı hedef aldığı ifade edildi.

BAŞBUĞ ERDOĞAN'LA GÖRÜŞMÜŞ ANCAK RET YANITI ALMIŞTI

Kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda  26 Aralık 2009'da 5 savcı tarafından arama yapılmıştı. 'Kozmik Oda'daki arama talimatını, şimdilerde 'FETÖ' davası nedeniyle cezaevinde olan savcı Mustafa Bilgili vermişti. İlk gün arama yapılmasına izin verilmemiş, dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, yine dönemin Başkanı Tayyip Erdoğan'la görüşerek, 'devlet sırlarının ifşa olacağı' gerekçesiyle arama kararından vazgeçilmesini istemişti. Ancak Erdoğan'ın bu talebe karşı çıkmasının ardından  Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda arama başlatılmıştı.