Yıkılan binaların sorumlularını soran Candaş Tolga Işık'a Bekir Bozdağ'ın danışmanından fırça!

Yıkılan binaların sorumlularını soran Candaş Tolga Işık'a Bekir Bozdağ'ın danışmanından fırça!

Gazeteci Candaş Tolga Işık, depremde yıkılan binaların sorumlularının durumu ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a ulaşamadığı için paylaşım yaptı. Ancak paylaşım sonrası muhatap Bozdağ'ın danışmanı oldu.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkıma uğratan depremde, dayanıksız ve çürük yapıların sorumluları ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a ulaşmaya çalıştığın ancak ulaşamadığını söyledi.

Işık, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda yıkılan binanın sorumluları için hesap sormasının ardından, Bakan danışmanı tarafından aranıp, fırçalandığını anlattı.

Candaş Tolga Işık'ın Bozdağ'a yönelik paylaşımı şöyle:

"HIRSIZ MÜTEAHHİTLER, MÜHENDİSLER, YAPI DENETİM ŞİRKETLERİ YURT DIŞINA KAÇSIN DİYE Mİ BEKLİYORUZ?"

"Sayın Bakan, size ulaşmaya çalıştım ama asla yanıt alamadım. O halde buradan sorayım: Hırsız muteahhitler, mühendisler, yapı denetim şirketi yetkilileri yurt dışına kaçsın diye mi belkiyoruz? Şu ana kadar hakkında işlem yapılan kaç kişi var? @bybekirbozdag"

"DEVLETİN GELDİĞİ HALE BAK"

"Adalet Bakanı @bybekirbozdag'ın danışmanı Bilal isimli biri aradı WP'dan "Kardeşim sen nasıl tivit atıyorsun..." deyince, "Yavaş uslübunuzu düzeltin benimle böyle konuşamazsınız" dedim. "Hiç üslubumu da düzeltmiyorum" deyip diklenince kapadım. Devletin geldiği hale bak!"

ekran-goruntusu-2023-02-10-165736.png