Yıldırım'dan bayram namazı çıkışı seçim konuşması

Yıldırım'dan bayram namazı çıkışı seçim konuşması

Başbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan'da kıldığı bayram namazının ardından bir konuşma yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazını Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde kıldı. Başbakan Yıldırım, bayram namazı çıkışında vatandaşlara bir konuşma yaptı.

Vatandaşların bayramını kutlayan Başbakan Yıldırım özetle şunları söyledi:

"Yaptıklarımız var yapamadıklarımız var. Ancak gönül rahatlığıyla şunu söylemek istiyorum ki bu sorumluluğu aldığım ilk günden memleketimin milletimin faydasına birçok işi yapmanın gayretinde oldum. 2 yıl başbakanlık, 12 yıl bakanlık yaptım. Ama şu iki yıl belki süre olarak çok fazla değil ama Türk yakın siyasi tarihinde üzerinde çok konuşulacak bir süre olarak şimdiden tarihe geçti. Bu süre içerisinde bir darbe ile karşı karşıya kaldım, o yetmedi yurt dışı operasyonlarla Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Operasyonu'nu başarıyla gerçekleştirdik. Onun üzerine bir de Cumhuriyet tarihimizin 94 yıllık yönetim şeklini değiştiren köklü anayasa değişikliğini hayata geçirdik.

"24 HAZİRAN'IN FARKLI ÖZELLİĞİ VAR"

Ve şimdi bir seçime gidiyoruz. 24 Haziran'da bir seçimimiz var. 24 Haziran seçimi de diğer seçimler gibi bir seçim. Ancak bunun farklı özelliği var. 16 Nisan'da yaptığımız halk oylamasında değişikliğini yaptığımız hükmümet sisteminin ilk hayata geçeceği seçim. Burada hem milletvekili seçimlerini hem ülkeyi 5 yıllığına yönetecek Cumhurbaşkanı'nın seçimini birlikte yapacağız. Bu yanıyla farklı bir seçim.

Bu seçimlerle beraber Türkiye'de vesayet, darbe, dayatma gibi demokrasiye müdahaleleri de oradan kaldıracak bir dönemin başlangıcı olacak. Hükümeti siz sandıkta oylarınızla kuracaksınız. Ankara'ya vekil gönderip işi vekillere bırakmayacaksınız. Önemli özellik bu., Milletin verdiği karar en doğru karardır. Türkiye'de istikrarın devam etmesi, güvenin devam etmesi ve Türkiye'nin etrafında yaşanan olaylar karşısında güçlü bir şekilde durması için siz vatandaşlarımızın en güzel kararı vereceğinize inanıyorum" dedi.