Yobazlık sınır tanımaz... Gerici öğretim görevlisi, başörtülü kadın müzik grubunu hedef aldı

Yobazlık sınır tanımaz... Gerici öğretim görevlisi, başörtülü kadın müzik grubunu hedef aldı

Sakarya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ebubekir Sofuoğlu, kadın müzik grubunu hedef aldı.

Sakarya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi  olan Ebubekir Sofuoğlu, başörtülü kadınların kurduğu Akşam Grubu’nu ve yaptıkları müziği hedef aldı.

"KIYAMETİN YAKLAŞTIĞI ANLARI YAŞIYORUZ"

Başörtülü kadınların kurduğu Akşam isimli müzik grubunu hedef alan Sofuoğlu, konser videolarını paylaşan müzik grubuna “Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz. Neslimizi muhafaza eyle Ya Rabbi.”

"ORTAK NOKTAMIZ MÜZİK VE KADIN OLMAMIZ"

Ebubekir Sofuoğlu’nun hedef aldığı Akşam Grubu, kendisini şöyle tanımlıyor: 

"Bizim tek ortak noktamız müzik. Kadın kadına, kadınlara özel müzik. Kadınları müziğe yönlendirici bir tarafımız. Geleneksel bir kadına daha uygun çünkü dışarıda konsere gitmekte zorlanabiliyor. Biz, 'herkes için bir alan olsun. Biz müziğimizi yapalım, dinleyici olarak kadınları alalım ve müzik yapmak isteyen kadınları sahneye alalım' diyoruz. Kimimiz sadece müzik yapmak için buradayız, kimimiz de muhafazakar kadınlarla bir araya gelip müzik yapmak için. Hepimizin ortak noktası müzik ve kadın olmamız."

ÇOCUK İSTİSMARINI CANHIRAŞ BİR ŞEKİLDE SAVUNMUŞTU

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G'nin uğradığı istismarı savunan Yeni Akit gazetesine, Ebubekir Sofuoğlu destek vererek şöyle demişti: 

"Bir kadın 6 yaşından beri tacizine maruz kaldığı kişiyle evlenir mi, evlenirse böyle pozlar verir mi? Vicdan! Bu yalana ne yazık ki dindar kişiler bile inandılar ve onlar da saldırdılar. Milyonlarca insan mahkeme sonucunu bekleme yalınlığını bile gösteremedi. Ama Allah var."