Yunanistan'da CHP'li Meclis Üyeleri'ne ters kelepçeli gözaltı

Yunanistan'da CHP'li Meclis Üyeleri'ne ters kelepçeli gözaltı

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Batı Trakya’da ki programına destek için Yunanistan'a giden belediye meclis üyeleri ters kelepçe ile gözaltına alındı. Araçlarındaki Türk Bayraklarına el konuldu. 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Batı Trakya’da ki programına destek için Yunanistan’ın Gümilcine kentinde bulunan CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve beraberinde ki belediye meclis üyeleri Mehmet Ertaş, Coşkun Taşkın ve Ali Yılmaz Diker, Yunan polisi tarafından hiç bir arama belgesi olmamasına rağmen haksız bir şekilde arama yapıldı.

Kamil Saka ve meclis üyleri olayın olduğu yerde beklerlerken...

Çantalarında ve araçlarında yapılan aramalarda 10 adet Türk bayrağı ve üzerinde “tamam” yazılı şapkalar şapkalara el konulurken Edremit Belediye Meclis Üyeleri CHP’li Mehmet Ertaş ve Coşkun Taşkın ters kelepçe takılarak gözaltına alındı. 4 saat sonra serbest bırakıldı. 

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI OLAYI ŞU ŞEKİLDE ANLATTI:

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Türkiye’de Cumhurbaşkanı adayı olan Sayın Muharrem İnce’nin seçim kampanyasına taraftar olarak destek olmaktayız. Kendi şehrimizde ve bölgenizde devam ettiriyoruz. Muharrem İnce’nin burada ki (Gümilcine) çalışmalarına katkıda bulunabilmek için dün akşam buraya geldik. Gümrük’tan geçtik, geçerken hiçbir problemimiz olmadı. Akşam burada kaldık. Bugün Muharrem İnce’yi beklerken iki arkadaşımızın yanına polis olduğunu öne süren sivil kişiler gelip ellerinde ki torbalarda ne olduğunu sorarak ellerinde arama yetkisi olmamasına rağmen çantaları açtırdılar. Çantaların içined çıkan 10 civarı Türk bayrağı ve üzerinde tamam yazan şapka vardı. Bunları buradaki arkadaşlarımıza hediye olarak vermek üzere yanımıza almıştık. Arkadaşlarımızı gözaltına alacaklarını öne sürüp götürürlerken geldiğimiz arabanın yanına giderek hiçbir arama yetkisi olmadan aracımızı didik didik arayarak arabadaki bayrakları da alarak arkadaşlarımızı gözaltına aldılar” dedi. 

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ MEHMET ERTAŞ'TAN GÖZALTI TEPKİSİ

Belediye Meclis üyeleri Mehmet Ertaş ve Coşkun Taşkın Yunan polisi tarafından ters kelepçe takılarak polis merkezine götürüldü. Yaklaşık 4 saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldılar.

YUNANİSTAN'DA CHP'LİLERİN GÖZALTINA ALINMASINA NEDEN OLAN BAYRAKLAR