Zafer kuryelerin!

Zafer kuryelerin!

TrendyolGo, bir süre önce Ankara, İstanbul ve İzmir’de yakıt giderlerinin karşılanması, paket başı ücret artışı, yoğun saatlerde de mola hakkı gibi talepleri için eylem yapan kuryelerle yürütülen görüşmelerde uzlaşmaya varıldığını duyurdu.

TrendyolGo’da kuryelik yapanlar, bir süre önce Ankara, İstanbul ve İzmir’de yakıt giderlerinin karşılanması, paket başı ücret artışı, mola hakkı gibi talepleri için eylem başlatmıştı. TrendyolGo, kuryelerle yapılan görüşmeler sonunda uzlaşı sağlandığını duyurdu. Kuryelerinin hak edişlerine bir önceki yıla göre yüzde 120 zam yapıldığı belirtilen açıklama şöyle:

BİR SAAT TAŞIMA FAALİYETİ İÇİN ÖDENECEK ÜCRET 100 TL OLDU

"Yeni faaliyet döneminde, Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın hak edişleri, bir önceki yıla göre yüzde 120 artmıştır. Ocak 2022 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hak edişi 45 TL iken, Ocak 2023 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hak edişi yapılan yıllık yüzde 120'lik artış oranı ile birlikte 100 TL seviyesine gelmiştir."

ekran-goruntusu-2023-01-25-183306.png

GÜNDE 8 SAAT ÇALIŞANIN AYLIK NET KAZANCI 11 BİN 400 TL’YE YÜKSELDİ

"Bir önceki artış dönemi olan temmuz 2022 ile kıyasladığımızda ise hak edişlerde yüzde 60 oranında artış gerçekleşmiştir. Ayrıca görüşmeler sonrasında yapılan artışla birlikte günde ortalama 8 saat faaliyet gösteren bir taşıyıcı iş ortağımızın aylık net kazancı 11 bin 400 TL’ye yükselmiştir. Ayrıca, iş ortaklarımızın açıklanan faaliyet modeline ilişkin görüşleri ve talepleri de kendileriyle bir araya gelerek hassasiyetle değerlendirilmiş ve gereken tüm aksiyonlar alınmıştır. Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."