Adnan Oktar çevresinden Akit’e: ‘Geçmişte beraber çalıştık’

Adnan Oktar’ın müritlerinin kamuoyunu bilgilendirme platformu olarak kullandıkları Teknik Bilim Araştırma Vakfı tarafından Akit TV ve ana haber sunucusu Caner Karaer’i hedef alan bir açıklama yayınlandı.

30 Aralık 2019 Pazartesi 00:47
Adnan Oktar çevresinden Akit’e: ‘Geçmişte beraber çalıştık’

Vakıf tarafından medya kuruluşlarına Melisa Sönmez imzası ile gönderilen açıklamada, Akit Televizyonu ve Yeni Akit gazetesi sahipleri Karahasanoğlu ailesi ile Adnan Oktar’ın geçmişte pek çok ortak çalışma yürüttükleri vurgulanarak bu çalışmalar şöyle sıralanıyor:

“ - Eski ismiyle Vakit Gazetesi’nde Sayın Adnan Oktar ve bazı arkadaşlarımızın kaleme aldığı birçok makale ve köşe yazısı düzenli olarak yayınlanmıştır.

- Camiamızca hazırlanıp çıkartılan Mercek ve Araştırma dergileri yine aynı kuruluş tarafından okurlara ulaştırılmıştır.

- Camiamızca yayınlanan birçok ilan ve broşürün de aynı şekilde insanlara ulaşmasına vesile olmuşlardır.”

Açıklamada devamla, Akit gazetesi sahiplerinin hâlâ Adnan Oktar’ı desteklediklerine inandıkları şöyle anlatılıyor: “Sayın Ali Karahasanoğlu, davada yakında tahliye kararları verilmesinin mümkün olduğunu söylemiş ve gerçekte camiamız hakkındaki asılsız iddialara inanmadığına işaret eden bazı ifadeler kullanmıştır.”

Karahasanoğlu ailesi ile Akit TV yöneticileri arasında ayrım yapmaya özen gösteren ve aileye karşı son derece özenli dil kullanan Adnan Oktar müritleri, sıra ana haber sunucusu Caner Karaer’e gelince, üslubu değiştiriyor: “Caner Karaer ise sosyal medyaya yansıyan paylaşımlarında homoseksüelliğin yaygın olduğu mekanları ön plana çıkarmış, homoseksüel görünümlü erkeklerle resimler vermiştir.”

Akit TV’de Adnan Oktar karşıtı programlar yayınlayan Caner Karaer’in homoseksüellik ile itham etmek, bu camianın ilk kez başvurduğu bir yöntem değil. Adnan Oktar’cılar Karaer hakkında defalarca bu yönde açıklamalar yayınladılar.

İşte o açıklama:

“KAMUOYUNA DUYURU !!!

TEKNİK BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI (TBAV) CAMİASINDAN

loading...AKİT TV ANA HABER PROGRAMI SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDİR

Tüm kamuoyunca da malum olduğu üzere Ocak 2018 yılı itibariyle Akit Televizyonu Ana Haber program sunucusu Caner Karaer, Sayın Adnan Oktar ve camiamız hakkında gerçek dışı iddialar içeren ve tamamen karalama amaçlı bir yayın anlayışı benimsemiştir. Basın ilkelerine ve vicdana yakışmayan bu anlayış halen devam etmektedir.

Kamuoyunun da bildiği gibi, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2019/313 E numarasıyla devam eden yargılamada Sayın Mahkeme 91 arkadaşımızın konutu terk etmeme şartıyla tahliyesine karar vermişti. Bu tahliye kararına memnun olmadığını açıkça dile getiren Caner Karaer, 19.12.2019 tarihli programında tahliye olan arkadaşlarımıza ve karar veren mahkeme heyetine yönelik hakaretamiz ifadeler kullanmıştır.

Caner Karaer’in camiamıza yönelik bu hasmane tutumunun tamamen kişisel olduğunu düşünmekle birlikte Akit Televizyonu ve yöneticilerinin bu yayın anlayışını benimsemedikleri kanaatindeyiz. Nitekim Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız Akit Televizyonu ve Yeni Akit Gazetelerinin kurucuları ve yöneticileri olan Sayın Karahasanoğlu ailesi ile uzun zamandır tanışmaktadırlar. Geçmişte halkımızı aydınlatmak için beraberce birçok kültürel faaliyet yapmışlar ve ilmi manada her zaman birbirlerinin destekçileri olmuşlardır.

Eski ismiyle Vakit Gazetesi’nde Sayın Adnan Oktar ve bazı arkadaşlarımızın kaleme aldığı birçok makale ve köşe yazısı düzenli olarak yayınlanmıştır. Camiamızca hazırlanıp çıkartılan Mercek ve Araştırma dergileri yine aynı kuruluş tarafından okurlara ulaştırılmıştır. Camiamızca yayınlanan birçok ilan ve broşürün de aynı şekilde insanlara ulaşmasına vesile olmuşlardır.

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız daha pek çok farklı alanda Sayın Karahasanoğlu ailesiyle beraber tebliğ faaliyetleri yapmışlardır. Çünkü birbirlerine güvenmişler ve birbirlerini Müslüman kardeşler olarak görmüşlerdir. Nitekim geçtiğimiz günlerde internet sitesinde bir yazı kaleme alan Sayın Ali Karahasanoğlu, davada yakında tahliye kararları verilmesinin mümkün olduğunu söylemiş ve gerçekte camiamız hakkındaki asılsız iddialara inanmadığına işaret eden bazı ifadeler kullanmıştır.

Caner Karaer ise sosyal medyaya yansıyan paylaşımlarında homoseksüelliğin yaygın olduğu mekanları ön plana çıkarmış, homoseksüel görünümlü erkeklerle resimler vermiştir. Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız ise bunları hatalı tavırlar olarak değerlendirmişler, Sayın Karahasanoğlu ailesi ile eskiye dayanan dostluklarına da dayanarak dinimizde açıkça haram kılınan bu eylemin Akit Medya gibi güzide bir kuruluşun içinde gelişiyor olma ihtimaline karşı kendilerini uyarmak istemişlerdir. Çünkü samimi birer Müslüman olan Sayın Karahasanoğlu ailesinin bu çirkin eyleme asla sahip çıkmayacağını düşünmüşlerdir. Uyarı niteliğinde olan açıklamalarımız “Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar” (Tevbe Suresi,71) ayetinin hükmü gereğince mümin kardeşlerimize karşı yapılmıştır.

Caner Karaer ise yaşanan süreçte bu hatırlatmalara karşı aksi bir beyanda bulunmamıştır. Böyle bir eylemi benimsemediğine dair en ufak bir beyanda bulunmamış, yani Müslümanların yüreğine su serpmemiştir. Konuyu muğlak bırakmıştır. Hal böyle olunca Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız konunun tam açıklığa kavuşması için saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde kendilerine hatırlatmada bulunmaya devam etmişlerdir. Aslında hadise tamamen bundan ibarettir.

Özetle söylemek gerekirse; Sayın Adnan Oktar ve tüm arkadaşlarımız Akit Televizyonu yöneticileri ve çalışanlarını Müslüman birer kardeşleri olarak sevip desteklemektedirler. Uyarılar ve hatırlatmalar da bunun bir yansımasıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı, Müslümanların birbirlerine verdiği destekten rahatsız olan bazı odakların kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik yaptıkları algı çalışmalarının karşısında olduğumuzu ve bunlara müsaade etmeyeceğimizi saygılarımızla bildiririz.

TEKNİK VE BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI”

YURT HABER

Son Güncelleme: 30.12.2019 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
malesef 2019-12-30 02:45:39

kimin eli kimin cebinde belli degil .

Avatar
Kumdaki Akrep 2019-12-30 08:10:39

Aboo,kacak saraylardami,yasamislar.