‘Atatürk maskesi ağır gelir taşıyamazsınız’

AKP ve Erdoğan’ın ‘Atatürkçü’ oylara yönelik olarak değişen politikası değerlendirilirken, “Bir tarla bulup kargaları da kovalasanız, baloya gidip vals de yapsanız, kuvvacı kalpağı taksanız başınıza, Atatürk maskesi size ağır gelir, taşıyamazsınız" görüşü dile getirildi.

12 Kasım 2017 Pazar 14:57
‘Atatürk maskesi ağır gelir taşıyamazsınız’

Yeniçağ yazarı Adnan İslamoğulları, AKP ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Atatürkçü" oylara yönelik olarak değişen politikasını değerlendirdi. İslamoğulları, "Salıncakta da sallansanız, V yaka süeter de giyseniz, smokin giyip papyon da taksanız, bir tren vagonunun penceresine kollarınızı dayayarak fotograf da verseniz, hatta bir tarla bulup kargaları da kovalasanız, baloya gidip vals de yapsanız, kuvvacı kalpağı taksanız başınıza Atatürk maskesi size ağır gelir, taşıyamazsınız" dedi.

İslamoğulları'nın "Atatürk maskesi size ağır gelir, taşıyamazsınız..." başlığıyla bugün kaleme aldığı yazı şöyle:

“Bugüne kadar kaç maske taktınız, sayamadık, tâkâtimiz yetmedi saymaya. Biz yorulduk maskelerinizi saymaya, siz değiştirmeğe yorulmadınız, biz utandık zaman zaman maskelerinizi görmeye, siz değiştirmekten içtinâb etmediniz. Biz "Bu sondur, bundan fazla da maskeleri olamaz" dedik, ümit etmek istedik sizin adınıza, ama siz maskelerinizin yanında kostüm de değiştirdiniz…

Hep bir maske vardı yüzünüzde, gerçek yüzünüzü hep saklamak istediniz, gerçek yüzünüzle çıkamadınız kendi ülkenizin insanlarının önüne…

Kim bilir, belki de  bir gerçek yüzünüz yok sizin, biz yalnızca bir yüzünüz olduğunu düşündük hep ve sakladınız sandık, belki de burada yanıldık, sizin gerçek bir yüzünüz yok belki de…

"Değiştik" dediniz, "Gömleğimizi çıkardık" dediniz, "Demokrasi" dediniz, "İnsan hakları" dediniz, "Yetim hakkı" dediniz, "Fırat'ın kenarındaki koyun" dediniz, "Allah korkusu" dediniz, "Peygamber ahlâkı" dediniz, "Ömer adâleti" dediniz, o kadar çok şey dediniz ki…

Değişmediniz...

Gömleğinizi çıkarmadınız. Demokrasiye hiç inanmadınız. İnsan hakları yalnızca sizin için vardı. Yetimin hakkına komisyon diye fetvalar verdiniz. Fırat'ın kenarındaki koyunu kurtlar kaptı ama sizin umurunuzda olmadı. Allah korkunuz nev i şahsınıza münhasır. Paygamber ahlâkı dediniz, akrabayı kollama ayetlerini akrabayı kayırmaya dönüştürdünüz. Ömer adaleti değil camiyi yıkmıştı, siz camiyi değil adâleti yıktınız. O kadar çok yanlış yaptınız ki!..

Cumhuriyetle olan hesaplaşmanız hiç bitmedi…

"Doksan yıllık reklâm arası" dediniz…

"Beğenseniz de beğenmeseniz de yeni devlet kuruyoruz" dediniz…

"İki ayyaş" dediniz…

"Keşke Yunan kazansaydı" dedi, sarayınızda sofranıza otırttuğunuz  meczuplarınız…

Zübeyde Hanım'a olmadık hakaretler edilmesine göz yumdunuz…

"Olmasaydın da olurduk" şeklinde tam sayfa ahlâksız ilanlar verildi havuzunuzun gazetelerinde…

Ne oldu şimdi?

Ne değişti?

Ne değişti de, ne oldu da birdenbire kendinize yeni maske taktınız?

Fakat bu kez öyle bir maske taktınız ki, size bile ağır gelecek o maske... Bu kez öyle bir maske taktınız ki, ardındaki yüzü gösterecek, saklamayacak o yüzü, yüzünüzü...

Salıncakta da sallansanız, V yaka süeter de giyseniz, smokin giyip papyon da taksanız, bir tren vagonunun penceresine kollarınızı dayayarak fotograf da verseniz, hatta bir tarla bulup kargaları da kovalasanız, baloya gidip vals de yapsanız, kuvvacı kalpağı taksanız başınıza...

Ve hatta...

Beyaz leblebi ile rakı  içip zeybek de oynasanız Atatürk maskesi size ağır gelir, taşıyamazsınız. Cumhuriyet size ağır gelir sindiremezsiniz...”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fadimeee 2017-11-12 16:14:04

Poposu SIKISAN ATATURK DIYOR

Misafir Avatar
ülkem 2017-11-13 08:49:19 @fadimeee

Ulan geri zekalı yorumcular. ulan salaklar, ulan aptallar. ulan makina cinsi insanlar. siz insan olamazsınız. köpek bile bir doğru , bir gerçek üzerine saldırır. siz köpektende aşağılıksınız. . bir adam bişe dedi siz kudurdunuz. osmalıyı, islamı, dini, hacıyı hocayı hepsini hakaretlerinize kattınız. ne sapıksınız siz manyaklar. ulan davarlar ulan düşman kapınıza dayanmış siz hala birbirinizle atışıyorsunuz. ulan düşman senide benide yemek için salyalı ağzını açmış beklerken siz birbirinize saldırıyorsunuz. ulan dangalaklar bu gün olmazsa ne zaman birlik olacaksınız? düşman ananızın bacınızın yanına koynuna girdiği zamanmı birlik olacaksınız? ulan akp de bizim, chp de bizim bu ülkenin değerleri bizim ama düşmanlık etmeye utanmıyormusunuz birbirlerinize?

Beğenmedim! (3)
Avatar
köylü 2017-11-12 17:17:07

şeriatçılar hep maskeyle yaşarlar güçleri azalmaya başlayınca maskelerini takarlar güce ulaştıkları zaman maskelerini kırar atarlar çünkü onlar cahil şeytanlardır

Avatar
Köşe 2017-11-12 20:11:57

Zoru görünce, başörtüsünün bir köşesinden birazcık actiracaklar...

Misafir Avatar
köşeeeee çüşşşşşşşşşşşşşşşşş 2017-11-12 21:15:42 @Köşe

köşeeee çüşşşş eşşek çüüüüşşş. ulan senin tarif ettiğin siz inançsız insan görünümünde yaratıklarsınız. müslüman oy için, makam mevki uğruna namusundan, dininden onurundan taviz vermez. ama sizin hayatınız hepten dalavere üzerine kurulu. hadi defol hayvan seni.

Beğenmedim! (6)
Avatar
emine 2017-11-12 15:04:31

elinize saglik

Misafir Avatar
tesbit 2017-11-12 18:28:00 @emine

Önce chp liler Atatürkçü olsun. Ben chp li değilim ama atatürkçüyüm. chp bu ülkeye hizmet etmiyorki atatürküde sevsin.

Beğenmedim! (5)
Avatar
Türkiye sevdalısı 2017-11-12 20:48:48

Umarım bu defa kimse size kanmaz. Umarım bu defa belanızı bulursunuz. Sizin ne dinle ne Allahla ne insan haklarıyla işiniz var. Siz sadece insan taklidi yapan zavallılarsınız. Hain akp liler. Yazarımızın kalemine sağlık.

Misafir Avatar
Türkiye sevdalısı x** e cevap 2017-11-12 21:18:50 @Türkiye sevdalısı

AKP nin hizmetlerinden tepe tepee kullan sonrada kin kus öylemi? vah vah şimdiden bu nimetler burnundan geliyor. asıl burnundan fitil fitil gelecek zamanda gelecek hiç merak etme. akp ye düşmanlığınız sadece başkalarının sizi şişirmesindendir başkada sebebi yoktur aslında .

Beğenmedim! (6)
Avatar
ŞETAN OLARAK DOĞMUŞLAR KARA LEKE SURATLARINDAN KALPLERİNDEN ÇIKMAZ . 2017-11-12 18:39:40

İki yüzlü ,iki ruhlu ,içine ..Şeytan girmiş aşağılık KOPLEXLİ ler deyil maske yüzünü neyle yıkarsa yıkasak yüzlerindeki KARAYI ,dillerindeki ,yılan zehirini ..birtürlü temizleyemezler..Hayin ,ihanetçi, fitneci ,düzenbaz ,fetbaz ,KAREKTERSİZ, şahsiyetsiz ,seviyesiz ,her türlü ETRİKALARLA ŞEYTAN DOĞMUŞLAR ŞEYTAN OLARAK YAŞAMIŞLAR VE BİR GÜNDE ŞEYTAN OLARAK CEHENDRMİN KOR..ATEŞİNDE ÖIĞLIK ,ÇIĞLIĞA CAN VEREREK ÖLECEKLER VE HESABINI CEHENDEMİN DİBİNDE VEREKLER ..Dolayısı ile maske deyil ŞEYTANIN dölü olarak doğmuşlar .

Avatar
ŞETAN OLARAK DOĞMUŞLAR KARA LEKE SURATLARINDAN KALPLERİNDEN ÇIKMAZ . 2017-11-12 18:40:35

İki yüzlü ,iki ruhlu ,içine ..Şeytan girmiş aşağılık KOPLEXLİ ler deyil maske yüzünü neyle yıkarsa yıkasak yüzlerindeki KARAYI ,dillerindeki ,yılan zehirini ..birtürlü temizleyemezler..Hayin ,ihanetçi, fitneci ,düzenbaz ,fetbaz ,KAREKTERSİZ, şahsiyetsiz ,seviyesiz ,her türlü ETRİKALARLA ŞEYTAN DOĞMUŞLAR ŞEYTAN OLARAK YAŞAMIŞLAR VE BİR GÜNDE ŞEYTAN OLARAK CEHENDRMİN KOR..ATEŞİNDE ÖIĞLIK ,ÇIĞLIĞA CAN VEREREK ÖLECEKLER VE HESABINI CEHENDEMİN DİBİNDE VEREKLER ..Dolayısı ile maske deyil ŞEYTANIN dölü olarak doğmuşlar .

Avatar
Atatürkçüyüz. 2017-11-12 18:26:18

Bu ne fesatlık, bu ne saptırmak, bu ne haince bir tesbit!!! Bu ükenin yüzde doksan dokuzu Atatürkü seviyor . peki bu ülkenin numufunun en az yüzde ellisi akpli, en az yüzde yirmisi mhp lidir. bu ne büyük ihanetki bu chp liler Atatürkü kendilerininmiş gibi numara yapıyorlar. chp nin oyu en fazla yüzde 23 tür Atatürkü seven Yüzde 23 müdür Türkiyede? Allah aşkına kardeşlerim bu chp baraj altında kalmazsa milleti ayrıştırıyor. bölüyor . uyanık olalım.