Kılıçdaroğlu’ndan, Erdoğan’a postal cevabı, İYİ Parti’yle ittifak gündemi…

Hafta sonu yapacağı Hatay ziyaretine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İhtiyacı varsa parka ve postal göndereyim” sözlerine yanıt veren CHP Lideri, “Biz parka ve postal vatanseveri değiliz” dedi. Sanatçılarla Hatay ziyareti konusunda,  “52 şehidin olduğu yerde şov mu yapılır?” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Akşener’le yapacağı görüşmede ittifak konusunun da gündeme geleceğini kaydetti. CHP Lideri, yerel seçime yönelik çalışma ve Milletvekili Muharrem İnce’nin İstanbul için yaptırıldığını söylediği anketle ilgili soruları da yanıtladı.

11 Nisan 2018 Çarşamba 12:20
Kılıçdaroğlu’ndan, Erdoğan’a postal cevabı, İYİ Parti’yle ittifak gündemi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu yapacağı Hatay ziyaretine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İhtiyacı varsa parka ve postal göndereyim” sözlerine yanıt vererek, “Parka ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum. Bizim vatanseverliğimiz parka ve postal vatanseverliği değildir” dedi.

Milliyet Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, Kılıçdaroğlu’nun bir grup gazeteci ile yaptığı görüşmeyi, köşesine taşıdı. Çevikcan, ‘Biz parka ve postal vatanseveri değiliz’ başlıklı yazısında, o görüşmeden şunları aktardı:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, dünkü grup konuşmasında Hatay’a yapacağı ziyareti eleştirdiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP grup toplantısından sonra, gazeteci arkadaşlarımızla birlikte, konuşma imkânı buldum. Kılıçdaroğlu, güncel gelişmeler ve ittifak tartışmalarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Sohbet, Erdoğan’ın sözleriyle başladı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sanatçılarla Hatay’a geçen hafta yaptığı ziyareti eleştirmişti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun da Hatay’a gideceğini anımsatarak, “İhtiyacı varsa parka ve postal göndereyim” dedi. CHP lideri bu sözler için, “Parka ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum, onun haberi bile yok. Gerçekten öğrenciliğimde giydim. Bizim vatanseverliğimiz parka ve postal vatanseverliği değildir. Önce ruh olarak vatansever olacaksınız. Reklam üzerinden vatanseverlik olmaz” değerlendirmesini yaptı.

‘VESAYETİN GÖSTERGESİ’

loading...

CHP lideri, askeri vesayet konusunda hassas olan Erdoğan’ın Hatay ziyaretinde askeri kamuflaj giymesine ilişkin soru ve “kastedilenin solcu gençlerin giydiği postal olmadığına” ilişkin yorum üzerine şunları söyledi:

“Tahmin ediyorum tabii, biliyorum. Şimdi şöyle saygın hiçbir devlet yönetimi vesayeti kabul etmez, ama devleti devlet yapan o devletin kurumlarıdır. Hukukun üstünlüğüne inanmış kurumlarıdır. Ordusu da Merkez Bankası da Milli İstihbarat Teşkilatı da... Bunlar güçlü oldukları ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde çalıştıkları ölçüde o devlet güçlü olur, ekonomisi de güçlü olur. Dolayısıyla demokrasilerde vesayet olmaz. Ama bugün 20 Temmuz darbesinden sonra bir siyasal baskı, Erdoğan vesayeti var. Hiç kimse korkusundan konuşamıyor, yazıp-çizemiyor bunu da en iyi medya mensupları bilirler. Ya oto-sansür uyguluyorlar kendilerine ya da daha rahat yazamıyorlar, bu da zaten vesayetin en açık göstergesidir.”

ŞOVU ELEŞTİRDİM’

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın, “Sanatçılarla bizim ziyaretimizi eleştirdi ama şimdi kendisi de gidiyor” sözleri için de “Sanatçılarla gidişini eleştirmedim. Orada klarnet, eğlence, davul ve zurna yani eğlence olmasını eleştirdim. Yani benim 52 şehit verdikten sonra ‘Yaylalar’ türküsü, bilmem nelerle falan şov yapıyorsunuz. 52 şehidin olduğu yerde şov mu yapılır? Ben bunu eleştirdim. Sanatçıların o ortama alet edilmesini de doğru bulmadım. O da yanlış bir şey” dedi.

‘İTTİFAKA KAPALI DEĞİLİZ’

Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yarın yapacağı ziyareti de sorduk.

CHP lideri; görüşmede ittifak konusunun gündeme gelip gelmeyeceği konusunda, “Kongreden yeni çıktı, bu seferki bundan dolayı bir nezaket ziyareti. O konuları sonra ele alırız, çünkü daha yasası gelmedi Meclis’e. Tahmin etmiyorum o konunun gündeme geleceğini, ama tabii bu sadece bir tahmin. Onlar şimdi bir kurultaydan çıktılar. Dolayısıyla kendilerini kutlamaya gideceğim. Belki Türkiye’nin içerisinde bulunduğu sorunlar konuşulur. Bir ittifak görüşmesi şeklinde düşünmek doğru değil. Ama bu seferlik. Yoksa biz ittifaka kapalı değiliz. Daha önce de bunu açıkladım” dedi.

‘ÖNCE YASAYI GÖRELİM’

CHP lideri, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda her partinin kendi adayını çıkarmasını savunuyor. Buna karşılık, tüm partilerin ilk turda ortak adayda uzlaşacağı bir formül oluşması durumunda tavrının nasıl olacağını sorduğumuzda, “Önce bir yasanının çıkmasını bekliyoruz. Yasa bir çıksın bakalım neyi öngörüyorlar. Nedir yani? Hangi amaca dönük bir düzenleme yapılacak görmek lazım” dedi.

“Sizi bu konuda endişeye sokan nedir? Yasa zaten belli değil mi, endişe 100 bin imzanın toplanması konusunda mı?” sorusunu yönelttiğimizde de “Kafamızda birden fazla soru var tabii. Sorunları nasıl çözecek, yasayı hangi temelde getirecekler önce onu bir görmemiz lazım” yanıtını vermekle yetindi.

‘ANKET DE ÇALIŞMA DA YOK’

Kılıçdaroğlu, yerel seçime yönelik özel bir çalışma olup olmadığı, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin İstanbul için yaptırıldığını söylediği anket çalışmasını sorduğumuzda ise “Öyle bir anket de yok, çalışma da yok, açıklama da. Çeşitli anket kurumlarının çalışmaları var ama biz de sizlerin gördüğü anket sonuçlarına bakıyoruz. Özel bir anket çalışması hiçbir yer için yapılmış değil” yanıtını verdi.

İstanbul için şimdiden partisinden çok sayıda aday adayı çıkması konusunda ise “Bu da bizim İstanbul’u kazanacağımızın güçlü dışavurumudur” dedi.

‘MERAKLA OKUYORUM’

Kılıçdaroğlu, yerel seçimde aday olmak isteyen CHP’lilerin bir bölümünün zaten adaylıkla ilgili kararı verecek olan Parti Meclisi’nde bulunduğu, Başkanlık Divanı’ndan da iki ismin aday olmak istediği iddiaları ve bu konuda bir önlem alıp almayacağı konusunda, “Hiçbir konuyu ne gündemimize aldık ne de konuştuk. Sadece sizin gündeminizde var, bizim gündemimizde yok. İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır yok bizim gündemimizde. Ama medyada haber oluyor ben de merakla okuyorum. Bir milletvekili bir yerde aday olmak isteyebilir. Partideki görüşmede de yerel yönetimleri gerçekten fazla konuşmadık. Orada yerel yönetimlerle ilgili bizim belediye başkanlarımızın olmadığı yerlerde belediye başkanları adaylarımızın önceden belirlenmesinin yarar sağlayacağı söylendi, biz de ona uygun dedik. Asıl konu buydu” yorumunu yaptı.”

'BM EL KOYMALI’

Kılıçdaroğlu, “Suriye’de Duma’daki kimyasal saldırı konusuna nasıl bakıyorsunuz?” sorusu üzerine de “BM’nin el koyması, tarafsız bir heyetin gelip sorgulaması lazım. Bu çirkin bir olay, ön yargılarla çözülecek bir olay değil. Sağlıklı, tutarlı, BM’nin raporlarıyla gereğinin yapılması gerekir” dedi. Daha önce Suriye’de BM’nin kimyasal saldırı tespit etmesine rağmen sonuç alınamaması konusunda da “Yanlış hatırlamıyorsam o kimyasalın nerede üretildiği konusunu bulamadılar. Suriye mi, terör örgütleri mi kullandı o yoktu” diye konuştu.

Son Güncelleme: 11.04.2018 12:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-04-18 17:09:04

☪ TÜRKİYE ATATÜRKÇÜ KEMÂLİST KUVVACI ULUSALCI TC VATAN PARTİSİ ☪
http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez , http://oncugenclik.org.tr/ , http://vatanpartisi.tv/ , https://tr-tr.facebook.com/VatanPartisi/ , http://www.ulusal.com.tr/ , http://www.ulusal.com.tr/canliyayin/canliyayin.php , https://www.ulusal.com.tr/tv/ , https://www.aydinlik.com.tr/anasayfa , http://www.kaynakyayinlari.com/ , https://www.bilimveutopya.com.tr/ , https://www.aydinlik.com.tr/teori , https://twitter.com/teoridergi , https://www.facebook.com/teoridergisi/ , http://gorevvakfi.org/ , http://ulusalgonullu.com/gonulluol.php , https://tr-tr.facebook.com/ulusalgonulluleri/ , https://twitter.com/ulusalgonullu , http://twibee.com/ulusalgonullu , http://ahmetsaltik.net/ , https://www.facebook.com/TalatPasaKomitesi , http://tgb.gen.tr/ , http://talebe.org/ , http://www.cumhuriyetkadinlari.org.tr/ , http://www.tsk.tr/ , https://www.tskgv.org.tr/ , http://www.ata.tsk.tr/ , http://www.mehmetcik.org.tr/

Misafir Avatar
E-DEVLET İLE CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENSİN ! 2018-04-21 18:52:21 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
E-DEVLET İLE CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENSİN ! 2018-04-21 18:52:02 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (0)
Avatar
CHP & IYI Parti kazanir 2018-04-11 12:33:21

ekonomi ortada

Misafir Avatar
güven 2018-04-11 18:19:10 @CHP & IYI Parti kazanir

Kılıçdaroğlu ülkenin durumu abd rusya ne olursa olsun diyor. tek derdi pyd ypg ve pkklıların öldürülmesi. onlara canı çok acıyor kemal kılıçdaroğlunun.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
izmir 2018-04-11 18:16:20 @CHP & IYI Parti kazanir

Şerefsizlik edenin seiyesine inilmez. ulan salak güreşcimisin? ER MEYDANI neyin nesi*
Türkiye ER MEYDANI değilmi? Bütün iller ilçeler ER MEYDANI değilmi*
kaç kez aldın boyunun ölçüsünü dandik kemal.

Beğenmedim! (0)
Avatar
artik CHP zamani 2018-04-11 12:39:28

ey turk genclıgı vatanına ,bayragına,topragına sahıp cık,tıpkı dedelerımız gıbı,tıpkı nınelerımız gıbı,alt kımlık,ust kımlık yok,tek kımlık var o da türk kimliği,,ulu önder mustafa kemal ATATÜRK ne demıstı,ey turk genclıgı,cumhurıyetı bızler kurduk,yasatacak olan sızlersınız ıhtıyacın olan guc damarlarında kı asil kanda mevcutur

Avatar
insan biraz utanir 2018-04-11 12:38:13

arap krali oldugunde ulkemizde iki gun yas ilan edildi o kadar sehit verdik nedir bu sazlı sözlü eglence insan biraz utanir ates dustugu yeri yakar derler ya gercektende cok dogru soz

Misafir Avatar
artik CHP zamani 2018-04-11 17:03:34 @insan biraz utanir

http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kimyasal atıldı yalanın hazırlanması 2018-04-11 16:48:34 @insan biraz utanir

öso teröristlerin yalanları kimyasal atıldı yalanın hazırlanması
https://www.youtube.com/watch?v=yP2t-2Y9RVY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ege 2018-04-11 15:14:09 @insan biraz utanir

Muhalefet artık bırakın zırvlamayı hükümetin yanında olun. ihanet zamanı değil. birlik zamanıdır. dünya savaşı kapıda hala kılıçdaroğlu zırvalıyor.

Beğenmedim! (3)
Avatar
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 2018-04-11 13:01:29

Er meydanına gelmeyen şerefsizdir

Avatar
Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepki 2018-04-11 12:32:55

https://www.youtube.com/watch?v=axmZBeUcBB0

Misafir Avatar
asgeri ucret aclik sinirinin altinda****cevap 2018-04-11 17:05:17 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

az aydinlan burda sallama chp neler yapmis ogren
http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
asgeri ucret aclik sinirinin altinda**** 2018-04-11 16:51:49 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

satilan fabrikalar hangi ulkelere satilmis ona gore konus
Pazarlamacı Unakıtan: "Babalar gibi satarız"
https://www.youtube.com/watch?v=tBsTDKPB6bc

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
asgeri ucret aclik sinirinin altinda**** 2018-04-11 12:52:05 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

CHP zamanı mı?
çifçinin mahsülünü harmandan yarı yarı alsın diyemi?
memurun emeklinin maaşının artmasını İMF nin merhametine bıraksın diyemi?
Kendi savunma sanayimizi yapmayıp israilin abd nin çürüklerini alıp tüm gelirimizi onlara ödemek içinmi?
ya gidin be gidin iş bilmiyorsanız susun. CHP demek batmak mahkum olmak esaret olmak demektir.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
evet 2018-04-11 12:49:17 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

Kılıçddaroğlu aynen bu dır dırcı kadın gibi dır dır dır ötüyor. gırtlağı kuruyasıca.. düş bu milletin yakasından.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
koç 2018-04-11 12:48:52 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

kadının evinden duman geliyor o türkü söylüyor kocasına kızmış laf sokuyor. diyorlar evin yanıyor be kadııın. evi yanan kadın cevap veriyor benim evim önemli değil çağırdığım türküden kocamın ciğeri yanıyor. işte kılıçdaroğlu aynı kafa. aynen bu kadının kafasından . Türkiye bu ateş çemberi içinde kılıçdaoğlu hala hükümete çatıyor.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
asgeri ucret aclik sinirinin altinda 2018-04-11 12:46:01 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

aclik siniri bin 871 tl
yoksulluk siniri 5 bin 229 tl
artik chp zamani

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR 2018-04-11 12:43:33 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

CHP TAŞLANIYOR YAKINDA TAÇLANDIRILACAK OYLARIMIZ CHPye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
koç 2018-04-11 12:41:19 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

kadının evinden duman geliyor o türkü söylüyor kocasına kızmış laf sokuyor. diyorlar evin yanıyor be kadııın. evi yanan kadın cevap veriyor benim evim önemli değil çağırdığım türküden kocamın ciğeri yanıyor. işte kılıçdaroğlu aynı kafa. aynen bu kadının kafasından . Türkiye bu ateş çemberi içinde kılıçdaoğlu hala hükümete çatıyor.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
CHP & IYI Parti kazanir 2018-04-11 12:40:21 @Yaşar Okuyan'dan Hatay'a giden ünlülere sert tepk

AKP EKONOMIDE SINIFTA KALDI 16 senede milletin birikimlerini satti fabrikalar bankalar kopruler sehir hastaneleri hep borc milletin alim gucu azaldi fakirledi millet borc bataginda millet et yiyemiyor ekonomi kagit uzeri buyuyor birilerinin cebi buyuyor reelde halk fakirlesti ekonomi freni patlamis kamyon gibi yalpaliyor dolar euro uctu eti samani cogu gidayi ithal eder olduk buda su demek zam zamm tl cok deger kaybetti akp 1 tane fabrika kurdumu ?? https://www.youtube.com/watch?v=1tIYfzKwLsQ

Beğenmedim! (0)
Avatar
arap krali oldugunde ulkemizde iki gun 2018-04-11 12:36:01

yas ilan edildi kac sehidimiz varken klarnet calinip sarki turku soylendi

Avatar
gerçekler 2018-04-11 13:57:52

Muharrem bey 100 bin imza ile Cumhur adayı olsun KK nın işini bitirir .İddia ediyorum Muharrem bey daha çok oy alır.Bakın millet her siyasiye bir isim bir lakap takar KK ya ne diyor HİÇ . şunu dediler bunu dediler tutmadı Tayyip beye REİS ,Devlet beye BABA; AK SAÇLI diyor. Ben fikirlerini savunmam ama Muharrem beyi sosyal demokratlar sevmiş ve halk Muharrem beye MUHARREM ABİ demiş Sosyolojiden anlayanlar bilir . Bu değerli bir şeydir