Haftalar sonra yasaksız ilk cumartesi gününde havalar nasıl olacak?

Haftalar sonra yasaksız ilk cumartesi gününde havalar nasıl olacak?

Cumartesi hava durumu nasıl olacak? Yasakların kalktığı ilk hafta sonunda büyük merak uyandırıyor.

Hafta sonu yasağının kalktığı ilk cumartesinde hava durumu merak ediliyor. Günler sonra hafta sonu planı yapacak vatandaşlar "Cumartesi hava nasıl olacak?" sorusuna yanıt ararken, Meteoroloji'den uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 Haziran cumartesi için yaptığı son değerlendirmelere göre yurt genelinde güneşli ve parçalı bulutlu hava etkili olacak. Karadeniz'de ise sağanak yağışlar bekleniyor. İşte 5 haziran il il hava durumu tahminleri...

UZUN ZAMAN SONRA YASAKSIZ İLK CUMARTESİ
Yeni normalleşmenin başlamasıyla birlikte hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasaklarında esnemeye gidilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu kararlara göre cumartesi günü yasak kararı kaldırıldı.


 
CUMARTESİ SAAT KAÇA KADAR SERBEST?
Alınan kararla birlikte cumartesi günü saat 22.00'a kadar sokağa çıkma yasağı olmayacak. 22.00 itibariyle tüm Türkiye'de yasak kararı uygulanmaya başlanacak.

Günler sonra cumartesi planı yapan vatandaşlar sık sık Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumuyla ilgili tahminleri takip ediyor.

CUMARTESİ HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji'den gelen son durumu tahminlerine göre cumartesi günü yurt genelinde güneşli ve parçalı bulutlu hava etkili olacak. Karadeniz'de ise sağanak yağışlar bekleniyor. 5 Haziran cumartesi yarın İstanbul'da hava parçalı bulutlu ve 22 derece olacak. İzmir'de ise güneş yüzünü gösteriyor. Sıcaklık 28 dereceye kadar çıkacak. Ankara'da ise parçalı bulutlu bir havanın hakim olması beklenirken; hava sıcaklığı 19 derece civarında seyredecek.