Tam havalar ısındı derken Meteoroloji'den uyarı geldi: Kar yağışı geri dönüyor...

Tam havalar ısındı derken Meteoroloji'den uyarı geldi: Kar yağışı geri dönüyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu açıkladı. Uzmanlar bazı bölgelere karla karışık yağmur ve kar uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne son hava tahmin raporunu  açıkladı. Yapılan tespitlere göre, ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Osmaniye, Hatay ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği öngörüldü.

Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN YOĞUN KAR UYARISI
Öte yandan Bingöl ve Muş'un yüksekleri, Ağrı ve Kars çevreleri ile Erzurum'un güney ve doğusunda yoğun kar yağışı yaşanacak. Ayrıca gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

8-mart-hava-tahmin.png

DOĞU ANADOLU'DA KUVVETLİ RÜZGAR ETKİLİ OLACAK
Şiddetli rüzgar konusunda da uyarılarda bulunan uzmanlar, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceğini açıkladı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların Bingöl ve Muş'un yüksekleri, Ağrı ve Kars çevreleri ile Erzurum'un güney ve doğusunda yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.