AKP yaşam tarzını hedef almaya devam ediyor... Nilüfer Müzik Festivali'nde konaklama ve alkol yasağı!

AKP yaşam tarzını hedef almaya devam ediyor... Nilüfer Müzik Festivali'nde konaklama ve alkol yasağı!

Nilüfer Müzik Festivali'nde konaklama ve alkol satışının yasaklanmasına dair, organizasyon şirketine yakın kaynaklar açıklamada bulundu.

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 2-3-4 Eylül tarihlerinde 6.'sını düzenlediği Nilüfer Müzik Festivali’nde konaklama ve alkol satışı kaymakamlık kararıyla yasaklandı.

MÜZİK YASAĞI SAATİ GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Nilüfer Kaymakamı Mustafa Özarslan'ın imzasıyla, belediyeye gönderilen resmi yazıda festivale alkol satışı ve gece konaklaması yapılamayacağı vurgulandı. Yazıda müzik yasağının da 01.00'de başladığı hatırlatıldı.

Konuyla ilgili organizasyon şirketine yakın kaynakların Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"STRATEJİK BİR KARAR"

"Konaklama ve alkol satışının kaymakamlık kararıyla yasaklanması aslında festivalin tamamen kapatılması hedefiyle alınmış stratejik bir karar. Bugüne kadar iptal ettikleri festivaller nedeniyle tepki çeken hükümet, şimdi festivali iptal etmeden kapatma yöntemini kullanıyor. Nilüfer Kaymakamı Mustafa Özarslan, 3 gün süren festivalin ana sponsorunun alkol şirketi olduğu bilgisine zaten sahipti. Üstelik bu sponsorluk aylar öncesinden belliydi."

"SPONSOR ŞİRKETİN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI ANLAMINA GELİYOR"

"Alkol satışın yasaklanması, sponsor şirketin devre dışı bırakılması anlamına geliyor. Bu da 3 gün sürecek festivalde, yurt dışından gelen sanatçı ve grupların ücretlerinin ödenip, masraflarının karşılanmasını imkansız hale getirmeye yönelik olarak atılmış bir adım. Zira bu tür büyük organizasyonlar söz konusu olduğunda, maliyetin büyük bölümü sponsorluk bedeli ile karşılanır. Eğer alkol satışı istenmiyorsa neden izin alınırken bu karar alınmadı? Üstelik bu festival yıllardır bu formatta gerçekleştiriliyordu."

"FESTİVALE ENGEL OLMAK İÇİN ALINMIŞ BİR KARAR"

"Konaklama yasağının getirilmesi ise yine stratejik olarak;  festivale şehir dışından gelen çoğu üniversite öğrencisi müzik sever gencin çadırla konaklama imkanını yok ederek festivale gelmesine engel olmak için alınmış bir karar"