Balçova Belediyesi'nden çocuk tiyatrosu

Balçova Belediyesi'nden çocuk tiyatrosu

Balçova Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, İzmir depreminden sonra çadır kentlerde yaşayan çocuklar için bir çocuk oyunu sundu. Tiyatro oyunu ile neşelenen çocukların yüzlerindeki gülücükler yaşanan depremin travmasını az da olsa unutturabilmeyi başardı.

Balçova Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, İzmir depremi dolayısıyla çadır kentlerde yaşayan çocuklar için bir çocuk oyunu sahneledi. Tiyatro oyununa ilgi gösteren çocukların yüzlerindeki gülücükler yaşanan depremin travmasını az da olsa unutturdu.

İzmir'de geçen hafta meydana gelen deprem sonrasında çadır kentlerde kalan çocuklara moral vermek ve yaşadıkları travmadan uzaklaştırmak için düzenlenen etkinlerden birini de Balçova Belediyesi Gençlik Tiyatrosu gerçekleştirdi. Çocuklar için oluşturulan aktivite alanında gerçekleştirilen oyundaki sanatçılar, çocukların yaşadıkları korkuyu unutturmak için müzikli oyun sahneledi.

Miniklerin de zaman zaman katılım sağladıkları oyundan sonra Balçova Belediyesi ekipleri, çocuklara boya, kitap ve defter dağıttı.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, belirli aralıklarla çocuk oyunları sahnelemeye devam edeceklerini duyurdu.