Çocuklar Kuş Kanadında Büyülü Masal yolculuğuna çıktı

Çocuklar Kuş Kanadında Büyülü Masal yolculuğuna çıktı

Küçükçekmece Belediyesi’nin Seiba- Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi iş birliğiyle düzenlediği “Kuş Kanadında Masallar” temalı, Uluslararası Masal Festivali, Küçükçekmece sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu. Daha önce hiç masal dinlememiş çocuklar, çocuklar unutamayacakları anlar yaşıyor.

Yarına kadar sürecek festival kapsamında her gün ilçedeki mahallelerin iki ayrı sokağında çocuklarla buluşan Masal Kamyonuna Küçükçekmeceliler büyük ilgi gösteriyor. Masal anlatıcısı Turna Sümeyye Anıl ve ona eşlik eden perküsyon sanatçısı Faysal Macit’le kuş masalları dinleyen çocuklar unutamayacakları anlar yaşıyor. Masal Kamyonu festival sonuna kadar Kanarya, Yarımburgaz ve Söğütlüçeşme Mahalleleri’nde çocuklar ve yetişkinlerle buluşacak.  

KEMAL ÇEBİ: "KÜLTÜR, SANAT VE EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ SÜRECEK"

Küçükçekmece’yi kültür, sanat ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığı bir kent haline getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi DE ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“Masal İstanbul, Kuş Kanadında Masallar Festivali kapsamında mahalle mahalle gezerek, masalın büyülü dünyasına Küçükçekmecelileri dahil eden Masal Kamyonu hemşehrilerimizden ve özellikle de çocuklardan büyük ilgi görüyor. Barındırdığı öğelerle hayal gücümüzü perçinleyen masallar, her birimizin yaşamlarına dokunuyor. Bizlere, çocukluğumuzu çağrıştırırken, çocuklarımızla bağ kurmamız için de bir köprü görevi görüyor. Ve masal öyle bir güçtür ki çocukların kişisel gelişimlerinde ve öğrenmelerinde önemli ve güvenli bir öğrenme aracıdır. Küçükçekmecelilere ilgilerinden teşekkür ediyorum. Kültürü, sanatı duvarların dışına taşamaya devam edeceğiz.”