Emre Senan’dan 15’inci kişisel sergi

Emre Senan’dan 15’inci kişisel sergi

Tasarımcı Emre Senan, 15’inci kişisel sergisi ile 8 Şubat Cumartesi günü Art Space Kuzguncuk’ta sanatseverlerle buluşacak.

Tasarımcı Emre Senan, 15’inci kişisel sergisi ile Art Space Kuzguncak’ta 8 Şubat Cumartesi gününden itibaren sanatseverlerle buluşacak. “Özel Özet” adlı sergisinde son üç yılda ortaya çıkan yeni denemelerini ilk kez tematik bir ortaklık gözetmeden bir araya getiren sanatçı; farklı ölçülerde tuvallerin yanı sıra yaşamı boyunca biriktirdiği çizgi notlarını, nesnelerini, anı kırıntılarını, gündelik ‘ıvır zıvır’larını yeni elemanlarla birleştirdiği bir duvar yerleştirmesini de sanatseverlere sunuyor. Sanatçının zamana yayılmış çizme, boyama serüveninin temel üretimlerinden olan üç kitap müdahalesi de bu “özel özet”in parçaları olarak sergileniyor. Sergi 29 Şubat’a kadar gezilebilir.

Sanatçı hakkında:

Yurt içi ve yurt dışında 14 kişisel sergi açan ve karma sergilere katılan Emre Senan, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda seçici kurul üyeliği yaptı. Sanatçının yaptığı bütün sergilerde temel bir kavramın yorumlandığı görülebilir. Bir önceki kişisel sergisinde “Yazılmamış Bir Ansiklopedi için Resimler” başlığı altında işler üretti, yaptığı her işi henüz metni olmayan bir ansiklopedinin resimleri olarak ele aldı, adlandırdı ve sıraya koydu. Emre Senan ansiklopedisini hâlâ resimlemeye devam ediyor; bu arada kimi farklı yarı tematik diziler de üretiyor. Üretimi desen, çizgi film, yerleştirme, tuval vb. gibi formlarda karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda grafik tasarımcı, çizgi filmci ve eğitimci olan Senan’ın çalışmaları Kanada, Fransa, İsviçre, Kore, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İran gibi ülkelerde sergilendi ve müzelere kabul edildi, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümünden öğretim görevlisiyken emekli olan sanatçı 65 yaşında ve Emre Senan Tasarım Vakfı’nı yönetiyor. Çalışmalarını yaşadığı Kuzguncuk’ta sürdürüyor.