Erdal Beşikçioğlu başkan olarak ilk kez sahnede

Usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, belediye başkanı olarak ilk kez tiyatro sahnesine çıktı.

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını aldıktan sonra ilk kez tiyatro sahnesine çıktı.

ekran-goruntusu-2024-04-07-120408.jpg

BELEDİYE BAŞKANI OLARAK İLK KEZ SAHNEDE

Beşikçioğlu, yerel seçimlerin ardından önceki gün mazbatasını alarak belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Uzun yıllar, tiyatro, sinema ve dizilerde rol alan usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu bu kez sahneye belediye başkanı kimliğiyle çıktı. Erdal Beşikcioğlu Tatbikat Sahnesi'nde 'Acting' oyunuyla yine seyirci karşısına çıktı.

Acting oyununda Beşikçioğlu'na, Fatih Sönmez, Adem Aydil eşlik ediyor. Beşikçioğlu oyunda oyuncu-yönetmen Robert’i canlandırıyor.

"SANAT SOSYAL BİR EĞİTİMDİR, KÜLTÜREL BİR EĞİTİMDİR. BUNLAR BIRAKILAMAZ"

Sahnede görüntülediğimiz Beşikçioğlu, belediye başkanı olduktan sonra da oyunculuğu bırakmayacağını belirterek “Sanat hiçbir zaman bırakılamaz nefes almak gibidir. Nefes almayı bırakamazsın. Sanatta böyle bir şey. Sanat sosyal bir eğitimdir, kültürel bir eğitimdir. Bunların hiç birisi bırakılamaz” dedi.

ekran-goruntusu-2024-04-07-120358.jpg

"BİR SAAT SEYİRCİMİZLE BULUŞUYORUZ"

Adaylığı döneminde sanatçı kimliği nedeniyle çok eleştiri geldiğini hatırlatan Beşikçioğlu, “Part time belediyecilik mi yapılacak? Öyle bir şey yok. Dün geldiniz seyrettiniz efendim bir saatlik bir süreç. Bir saat seyircilerimizle buluşuyoruz. Ve onlarla yaşadığımız o empati durumunu siz de gördünüz. Bunun üzerinde istediğiniz kadar miting yapın, istediğiniz kadar vatandaşınızla toplanın yarattığı bu empatik vaziyetin hiçbir şekilde karşılığı oralarda bulunamaz. Bunun duygusal birlikteliği çok daha fazla daha kalıcı daha yarınlara taşıyıcı bir yapısı vardır. Hobi olarak sanatım devam edecektir” diye konuştu.