Gericilerin yasaklamak istediği Zakkum konseri rekor kırdı! AKP'den tepki... Şanlıurfa konserinde Atatürklü yanıt: "Hatıran yeter"

Zakkum, Şanlıurfa konserinde 25 bin kişilik katılımcıyla büyük ses getirdi. Gericilerin hedef aldığı konserde "hatıran yeter" şarkısını okuyan grup, Atatürk görselleriyle mesaj verdi.

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, müzik grubu Zakkum'u hedef alarak Şanlıurfa'daki konserin iptal edilmesini istemişti. Gericiler müzik grubunun "Fuhuştan başka bir şeye hizmet etmeyen ve ahlakı tahribat etme yönünden zakkum zehrinden daha zararlı" olduğunu öne sürerek skandal açıklamalara imza atmıştı.

25 BİN KİŞİ KATILDI

Ancak 10 Eylül'de Zakkum grubu Şanlıurfa konserini gerçekleştirdi. 25 bin kişilik katılımla ses getiren konserde Zakkum, Atatürk'ün görüntülerinin yer aldığı videoyu platforma yansıtarak yasakçılara da mesaj verdi.

 

Zakkum grubu konser sonrası ise şu açıklamayı yaptı:

"KİRLİ BEYİNLER, DİN İSTİSMARCILARI, YOBAZLIK"

"Son bir haftanın (akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz az önce sona erdi. Kirli beyinlerin, din istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde kalmak, gündem yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız.

Hafta boyu sessiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın ve akıldışılığın savunucularının değirmenine su taşımayı asla istemeyiz.

Bu kişiler en sağlam cevabı, bu gece Şanlıurfa’da bizi izlemeye gelen 25 bin güzel insandan aldılar. Ne güzeldin bu gece Şanlıurfa."

Konser sonrası gerici grubun görüşüne AKP'den savunma geldi. AKP Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı sosyal medya hesabı üzerinden, Zakkum’un konser sonrası yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

"DÜŞÜNCE VE FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ"

Kırıkçı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“STK’lar, düşünce ve fikir özgürlüğü kapsamında görüşlerini beyan etme özgürlüğüne sahiptir. Ancak bir müzik gurubunun demokratik tepkisini ortaya koyan STK’lara Yobaz, bağnaz, kirli, istismarcı, akıldışı ve karanlık ifadelerini kullanması kabul edilemez. Kınıyor ve özür bekliyoruz”