İşte Zeki Demirkubuz'a göre en iyi film ve oyunculuk! Afişini paylaştı

İşte Zeki Demirkubuz'a göre en iyi film ve oyunculuk! Afişini paylaştı

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz en iyi filmi ve oyunculuğu açıkladı. Demirkubuz o filmin afişini de yayınlayarak "Bu adamlar yapmış" dedi.

Yönetmen Zeki Demirkubuz, 'bugüne kadar yapılmış en iyi filmi' ve 'en etkileyici oyunculuğu'n hangisi olduğunu açıkladı.

BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN İYİ FİLM

3 Mart'ta sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile en iyi film ve en etkileyici oyunculuğu açıklayacağını duyuran başarılı yönetmen, söz konusu filmin afişini bugün paylaştı.

Zeki Demirkubuz yaptığı paylaşım ile en iyi filmin ve en etkileyici oyunculuğun Kenneth Lonergan imzalı Manchester By The Sea olduğunu açıkladı:

Demirkubuz yaptığı paylaşımda “Acının destanı yazılır, kederin yüzü çizilir mi… Bu adamlar yapmış. Biri yazmış, biri çizmiş. Kenneth Lonergan, Casey Affleck” ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-03-04-224025.png

NE OLMUŞTU?

Demirkubuz 3 Mart'taki yaptığı paylaşım ile merak uyandırmıştı:

“Entellektüel dayatmalar, sanatsal komplekslerden kurtulup meseleyi basitleştirdikçe, insan neyi sevip neyi sevmediğini, neye inanıp neye inanmadığını daha iyi anlıyor. Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi film ve en etkileyici oyunculuğa karar verdim, yarın akşam söyleyeceğim.”

ZEKİ DEMİRKUBUZ KİMDİR?

 

25 Temmuz 1964 Isparta doğumlu olan Zeki Demirkubuz ortaokulu Isparta'da bitirerek İstanbul'a yerleşti. Liseye İstanbul'da başlayan Demirkubuz daha sonra okulu bırakarak fabrika ve atölyelerde çalışmaya başladı. Sinemaya ise 1986 yılında Zeki Ökten’in asistanlığını yaparak adım attı. İlk uzun metrajlı filmi C Blok’u çekene kadar birçok yönetmenin asistanlığını yapan yönetmen, C Blok’tan sonra  kendi senaryolarını yazan bağımsız bir yönetmen olarak anılmaya başlandı.