İzmir Valiliği, İzmir Valiliği konserini son anda iptal etti!

İzmir Valiliği, İzmir Valiliği konserini son anda iptal etti!

İzmir Çiğli Belediyesi'nin desteğiyle bu akşam yapılacak Grup Yorum konseri Valilik tarafından son anda iptal edildi. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan düzenlediği basın toplantısıyla son dakika iptaline tepki gösterdi.

Çiğli Belediyesi, Atatürk Spor Salonu'nda bu akşam düzenlecek olan Grup Yorum konseri İzmir Valiliği tarafından iptal edildi. Valiliğin konseri "güvenlik gerekçesi" ile iptal ettiği öğrenilirken Çiğli Belediye Başkanı CHP'li Hasan Arslan'ın konserin yapılacağı alanda basın toplantısı düzenleyip iptale tepki gösterdi.
YASAKLAMAYA TEPKİ
Arslan, "Konserimizle ilgili İzmir Valiliğinin bir yasaklama tebligatı tarafımıza iletilmiş ve konser yasaklanmıştır. Aslında yasaklanması istenen bu türkülerdir. Neden böyle bir karar alındı anlamış değilim. Ben Çiğli'nin oylarıyla seçildim. Aslında bu yetki benim olmalı. Biz Çiğlilere bir müzik ziyafeti çektirmek adına, kültür sanat adına böyle bir konser düzenlemek istedik. Bugün Grup Yorum'u çıkarmak istedik, başka gün başka sanatçıyı çıkarırız ama ne yazık ki bu isteğimiz Valilik tarafından yasaklanmıştır. Yetkililer, bize lütfen Türkiye'de yasaklı sanatçıları bildirsinler. Yasaklı olmayanları da bize bildirsinler. Biz de bu çerçevede etkinlikler düzenleyelim. Eğer bu grup da suç unsuru taşıyorsa bunları tutuklasınlar da biz de ne yapacağımızı bilelim. Bu durumu kabul etmiyoruz ve protesto ediyoruz" dedi.
CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu Grup Yorum'un bugün susturulmaya çalışılmasına anlam veremediklerini söyledi.
Grup Yorum adına konuşan İnan Altın, konser yasağını eleştirerek, 'Bu kararın hiçbir yasal dayanağı yok. Daha önce de alınan yasak kararları mahkemelerce iptal edildi. Yasak kararı Cuma günü saat 17.00'da bize tebliğ edildi ki itiraz edilemesin. Bu konserin iptaline ilişkin dava açacağız. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız" dedi.