Kılıçdaroğlu, Ahi Evran-ı türbesini ziyaret etti!

Kılıçdaroğlu, Ahi Evran-ı türbesini ziyaret etti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de Ahi Evran-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Ahi Evran, 'çalışmak ibadettir' der. Dolayısıyla çalışmak kadar değerli bir şey yoktur dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de Ahi Evran-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Ahi Evran, 'çalışmak ibadettir' der. Dolayısıyla çalışmak kadar değerli bir şey yoktur. Çalışmak ibadetse, alın teri dökmekse, helal kazanmaksa dolayısıyla Ahi Evran'ın günümüzde çok daha önem kazanmaktadır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kırşehir Belediyesi ardından Ahi Evran-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, türbede dua etti ve ziyaretin ardından şöyle konuştu:image small

"Ahi Evran, Hacı Bektaşi Veli, Mevlana, Anadolumuzun değerleridir. UNESCO'nun bu üç değerli insanı dünya genelinde anması da ne kadar değerli olduklarını ortaya koymaktadır. Ahi Evran esnaf teşkilatını kuran, esnafların dostu olan, ilkeleri ortaya koyan, sevgiyi, güzelliği, çalışmayı ve kazancı ortaya koyan değerli bir düşünürdür. Ahi Evran, 'çalışmak ibadettir' der. Dolayısıyla çalışmak kadar değerli bir şey yoktur. Çalışmak ibadetse, alın teri dökmekse, helal kazanmaksa dolayısıyla Ahi Evran'ın günümüzde çok daha önem kazanmaktadır. Ziyaret ettik makamını, dua ettik. O bu topraklara ışık getiren Horasan erenidir. Horasan erenlerini de saygıyla anmak isterim."

Kılıçdaroğlu, Kırşehir'de Abdallar ile de bir araya geldi.image small