"Tinder avcısı" gözünü Hollywood'a dikti

"Tinder avcısı" gözünü Hollywood'a dikti

Şimon Hayut'un yeni menajeri, "Netflix belgeselinde dünyanın en iyi satıcısını gördüm" dedi. Gina Rodriguez adlı menajerle anlaşan 30 yaşındaki Hayut, eğlence sektöründe kariyer yapmayı hedefliyor.

Simon Leviev adıyla da bilinen İsrailli dolandırıcı, 2 Şubat'ta yayımlanmaya başlayan Tinder Avcısı (The Tinder Swindler) adlı belgeselle adını duyurdu.

Netflix belgeselinde Hayut'un kendisini Özbekistan asıllı İsrailli "elmas kralı" Lev Leviev'in oğlu olarak tanıttığı ve böylece çoğu kadın onlarca kurbanı dolandırarak 10 milyon dolar kazandığı anlatılıyor.
 
Belgeselin ardından Hayut, olayı kendi penceresinden açıklamaya hazırlandığını Instagram'da duyurmuştu. Ancak Hayut'un hesabı silindi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre; Menajer Rodriguez yaptığı açıklamada "Netflix'in hikayesi ilgimi çekti" diye konuştu:

Dünyanın en iyi satıcısını gördüm. Bana göre belgesel bir sürü cevapsız soru bıraktı ve önyargılıydı. Her hikayenin iki tarafı olduğuna ve herkese kendi tarafını anlatma şansının tanınması gerektiğine inanıyorum.

Haber sitesi TMZ'e konuşan Hayut'a yakın kaynaklar da dolandırıcının kitap yazmak, çöpçatanlık programı sunmak ve çöpçatanlıkla ilgili bir podcast hazırlamak istediğini söyledi.