Tuna Kiremitçi Yaşam Vadisi'nde sevenleri ile buluştu

Tuna Kiremitçi Yaşam Vadisi'nde sevenleri ile buluştu

Hafta sonu Beylikdüzü’nde dopdolu programlarla geçti.

Ramazan etkinlikleri kapsamında Yaşam Vadisi’nde sahne alan Müzisyenler Tuna Kiremitçi ve Berfin Gürsoy ilçeye müzik dolu bir akşam yaşattı. Güzel havada çimlere serilen vatandaşlar, konser öncesinde de Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde eğitim alan çocuk kursiyerlerin sahneledikleri “Kral Midas” adlı tiyatro oyununu izledi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Ramazan akşamı programlarında bu hafta sonu da sevilen isimler, hayranları ile buluştu. Ramazan Trio TSM dinletileri ile başlayan programlar, hafta sonuna yine ayrı bir renk kattı. Konser için bu sefer sahnede popüler isim Müzisyen Tuna Kiremitçi vardı.

18 yaşındayken usta şairlerden Ataol Behramoğlu’nun kendi bestelediği “Bu Aşk Burada Biter” isimli şiirini söyleyerek konserine başlayan Kiremitçi, büyük bir alkış aldı. “Yıllardır çalıp söylüyoruz. Biten şeyler hakkında bir şarkı ama her bitiş bir başlangıçtır. O yüzden başlamak için güzel…” diyerek parçayı keyifle söyledi. Sanatçıya teşekkür eden Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır ise, Kiremitçi’ye çiçek takdim etti. Konser öncesinde ise Kültür İşleri Müdürlüğü’nün çocuk kursiyerleri, “Kral Midas” adlı oyunu sahneye koydu.

Hafta sonu Ramazan programlarında sahne alan bir diğer isim de pop şarkıcısı Berfin Gürsoy oldu. Deyim yerindeyse poptan özgün müziğe, Yeşilçam müziklerinden TSM parçalarına kadar her telden çalan şarkıcı, Beylikdüzülüler’e keyifli bir akşam yaşattı. Havanın güzelliği ile yıldızlar eşliğinde çimlere serilen vatandaşlar keyifli görüntüler oluşturdu.

Hemen ardından Yaşam Vadisi’ni dolduran minikler, Dört Mevsim adlı çocuk tiyatro oyunuyla da eğlenceli vakit geçirdi. Tiyatro sonrası sahneye çıkan Şarkıcı Berfin Gürsoy dinleyenlerine poptan, yeşilçam müziklerine kadar geniş bir müzik yelpazesi sundu.