Warner Bros. yeni filmini duyurdu: Stalin'in evlat edindiği Superman

Warner Bros. yeni filmini duyurdu: Stalin'in evlat edindiği Superman

Superman’in resmi sitesinde yayınlanan açıklamaya göre 2020 yılında Warner Bros. stüdyoları, ‘Süpermen: Kızıl Evlat’ isimli çizgi romanı beyaz perdeye uyarlayacak. Filmde Süpermen, Sovyetler Birliği’ndeki bir kolhozda doğuyor ve Sovyet lideri Stalin adına mücadele ediyor.

Sputnik’in haberine göre,  ‘Süpermen: Kızıl Evlat’; Mark Millar, Dave Johnson ve Killian Plunkett tarafından yaratılan bir mini seri. 2003 yılında yayınlanmasının ardından ise Rusçaya tercüme edildi. Şimdi ise Warner Bros. stüdyoları, bu çizgi romanı bir animasyon filmiyle beyaz perdeye uyarlamak istiyor.

Eserin konusuna göz atıldığında Kansas’ta çiftlik evinde büyüyen bir Süpermen yerine uzay kapsülü içinde Sovyetler Birliği’ndeki bir kolhoza inen Süpermen görüyoruz. Bu nedenle hikâyede kahramanımız; Stalin, sosyalizm ve uluslararası ilerleme için mücadele veriyor. Olaylar 1953 ilâ 2001 yılları arasında geçiyor.

Süpermen, Sovyet lider Joseph Stalin tarafından evlat ediniliyor ve ölümünün ardından partinin genel sekreterliği görevini de kendisi devralıyor.

Süpermen’in insanlığa ve görevine karşı duyduğu sorumluluklar arasındaki çatışma konu ediniyor.

Hikâyede aynı zamanda Batman, Green Lantern, Wonder Woman, Bariniac ve tabii ki de Lex Luthor yer alıyor.