Zaferin Rengi sinemalarda! Futbol asla sadece futbol değildir...

Zaferin Rengi sinemalarda! Futbol asla sadece futbol değildir...

Geri sayım bitti. "Zaferin Rengi" filmi 16 şubat tarihinden itibaren beyaz perdelerde gösterime girdi.

İstanbul'da futbolla, işgal altında yazılan bir direnişi, destanı anlatan Zaferin Rengi filmi sinemalarda.

ekran-goruntusu-2024-02-16-205221.png

Beyazperde.com'un aktardığına göre Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini, spor tarihimizin en efsanevi başarılarından olan General Harington Kupası'nın etrafında gelişen bir hikaye ile anlatan Zaferin Rengi filmi şimdi sinemalarda.

ekran-goruntusu-2024-02-16-205225.png

OYUNCU KADROSU YILDIZLAR GEÇİDİ

Filmin ana kahramanı olan, Fenerbahçe'nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Bey'i (Galip Kulaksızoğlu) yeni neslin yetenekli oyuncularından Kubilay Aka canlandırırken, Mustafa Kemal Atatürk rolünde Yiğit Özşener'i izleyeceğiz.

ekran-goruntusu-2024-02-16-205234.png

Abdullah Oğuz'un yönettiği filmde Milli Mücadele, Fenerbahçe ve Türk spor tarihinin önemli isimleri Nejat İşler, Timuçin Esen, Gonca Vuslateri, Yılmaz Bayraktar, Birce Akalay,  gibi isimler tarafından canlandırılıyor.

Harington Kupası’yla final yapacak olan "Zaferin Rengi", dekor, makyaj ve kostüm tasarımlarıyla da izleyiciyi bir asır öncesinin İstanbul'una geri götürmeyi hedefliyor. Filmde Atatürk’ün Fenerbahçe Kulübü'ne yaptığı ziyaret ve Fenerbahçe'nin işgal kuvvetleriyle yaptığı heyecan verici maçlar da yer alıyor.

ekran-goruntusu-2024-02-16-205230.png

GÖRKEMLİ GALA

 

"Zaferin Rengi"nin Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç ve filmin yapımcısı ve yönetmeni Abdullah Oğuz’un ev sahipliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen galasına, filmin oyuncuları Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Nejat İşler, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Birce Akalay ve Yılmaz Bayraktar’ın yanı sıra gala, iş, sanat, spor ve medya dünyasının yanı sıra cemiyetten de pek çok ünlü isim katıldı.

ekran-goruntusu-2024-02-16-205304.png

İki binden fazla konuğun ağırlandığı görkemli gala için AKM Opera katına filmin dekor ve kostümlerinden oluşan özel bir sergi alanı oluşturuldu. Millî mücadele dönemindeki Fenerbahçe Futbol Takımı’nın forma, krampon ve toplarının yanı sıra, Cumhuriyet tarihinin en büyük spor başarılarından biri olarak kabul edilen General Harington karşılaşmasının Fenerbahçe tarafından kazanılan kupası da ilk kez Fenerbahçe Müzesi’nin dışında sergilendi.