Kerem Bursin: Türkiye'den kopmam kopamam

Kerem Bursin: Türkiye'den kopmam kopamam

Kerem Bürsin GQ dergisine konuştu.

Kerem Bürsin GQ dergisine şöyle konuştu: “Kadın haklarını korumam, kadına şiddetin son bulmasına dair her seferinde sesimi yükseltmem mi beni daha ‘az’ erkek yapacak? Kadınların erkeklerin desteğine veya onlara sahip çıkmasına ihtiyaçları yok.”

TÜRKİYE'DEN KOPAMAM

Kerem Bürsin, GQ dergisine çarpıcı açıklamalar yaptı. Uzun yıllar Amerika’da yaşayan, 2013’te ‘Güneşi Beklerken’ dizisi için Türkiye’ye gelen oyuncu, “Türk kimliğimle hep barışıktım. Keşfettikçe zenginleşip derinleştim. ‘Hayırlısıyla olur’ sözünü kullandıkça, rahatlamaya başladım. Hayata buradan bakmayı başarınca, bir şeylerin olup olmamasına takılıp kendini yormuyorsun. Günün birinde yeniden Amerika’da çalışmak isterim ama artık hiçbir zaman Türkiye’den kopmam, kopamam” dedi.

Jön olmak istemediğini belirten oyuncu, “Öyle bir adam değilim. ‘Ekranların yakışıklı yüzü’ diye anılarak hayatımı geçiremem. Tam aksine absürt komedi yapmayı düşünüyorum” diye konuştu.

KADIN HAKLARINI KORUMAM BENİ DAHA AZ ERKEK YAPMAZ

Erkeklerin, ataerkil toplumlarda dünyaya seksist davranma ayrıcalığı ile geldiğini söyleyen Kerem Bürsin şöyle konuştu:

Toplum tarafından uzatılan paket sorgulanmıyor. En sevdiğim renk neden pembe olmasın mesela? Kadın haklarını korumam, şiddetin son bulmasına dair sesimi yükseltmem mi beni daha az erkek yapacak?

Kadınların, erkeklerin kendilerine sahip çıkmalarına ihtiyaçları yok. İşin dışındaki tüm enerjimi feminizmi ve kadın haklarını savunmak için kullanacağım. Bunlar söylemlerimin sadece yüzde 20’si. Sakınacak bir cümlem yok artık.