Akit yazarı Karahasanoğlu: Hissediyoruz, Ergenekon var

Akit yazarı Karahasanoğlu: Hissediyoruz, Ergenekon var

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, “askeri vesayetin tahakkümünün hala üzerimizde hissedenlerimiz var” diyerek bunun Ergenekon’u ispatlayan ‘vakıa’ olduğunu savundu

Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu; FETÖ’cü savcılar Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın’ın 2008’de açtığı; uzun tutuklamalar ve  mağduriyetlerle anılan, kumpas olduğu anlaşılarak 2019 Temmuz'da tüm sanıkların beraat ettiği Ergenekon davalarını ‘var’ diyerek gündeme getirdi.

Karahasanoğlu, “FETÖ ne ise, Ergenekon da odur.

Balyozcular ne ise, CIA destekli FETÖ’cüler de odur..” diyerek başladığı yazısında şunları savundu:

“Kim ne derse desin, düne kadar sivil idareyi baskı altına alan askeri vesayeti tahakkümünü hepimiz günlük hayatımızda yaşadık.. Bazılarımız hâlâ o baskıların izlerini üzerlerinde hissediyorlar.. Bu; Ergenekon’u ispatlayan vakıa..

Yine, kim ne derse desin; 15 Temmuz hain darbe girişimini, hepimiz canlı olarak izledik, o darbeye katılanların bombaları, tankları, uçaklarının alçak uçuşları, hâlâ gözümüzün önünde duruyor.. Bu da FETÖ’nün ispatı..

FETÖ’cülerde de karşılaştığımız oluyor ama.

Onların yargılamaları daha sürdüğü için, FETÖ’cülerde böyle şımarıklık henüz yaygın değil.

Ergenekoncular yerel mahkemeden de olsa, beraati aldıkları için, FETÖ’cülere kıyasla, biraz daha rahat, biraz daha şımarıkça hareket ediyorlar..”